Lietuvoje

2015.02.20 10:38

Teismas sprendžia, ar tris vaikus pražudęs policininkas vertas laisvės

Dainius Sinkevičius, DELFI.lt2015.02.20 10:38

Tris vaikus mirtinai suvažinėjęs buvęs Skuodo policininkas Saulius Paulikas prašo leisti jam toliau gyventi laisvėje. Netikėtai į laisvę anksčiau laiko paleistas S. Paulikas penktadienio rytą atvyko į Vilniaus apygardos teismą, kuriame buvo nagrinėjamas prokuratūros skundas dėl jo lygtinio paleidimo į laisvę.

Tris vaikus mirtinai suvažinėjęs buvęs Skuodo policininkas Saulius Paulikas prašo leisti jam toliau gyventi laisvėje. Netikėtai į laisvę anksčiau laiko paleistas S. Paulikas penktadienio rytą atvyko į Vilniaus apygardos teismą, kuriame buvo nagrinėjamas prokuratūros skundas dėl jo lygtinio paleidimo į laisvę.

„Prašau posėdį daryti neviešą, nes bus viešinamas mano asmeninis gyvenimas“, – vos prasidėjus posėdžiui pareiškė iš Skuodo į Vilnių atvykęs S. Paulikas.

Tokiai jo pozicijai pritarė ir advokatas Aleksandras Palamarčiukas, pažymėjęs, jog byloje taip pat kalbės apie privatų nuteistojo gyvenimą po lygtinio paleidimo – ką dirbs, kur gyvens, kaip sukurs šeimą ir pan.

„Susidarė tokia situacija, kad visa informacija taps visuomenei žinomai“, – advokatas pabrėžė, kad informacijos paviešinimas gali sutrukdyti S. Pauliko planų įgyvendinimui.

Teismas šio prašymo net nespėjo išnagrinėti, nes advokatas paprašė jį atidėti – esą tik ketvirtadienio vakarą advokatas sužinojo, kad turės atstovauti S. Pauliko interesams, o su lygtinai paleistu S. Pauliku jis susipažino tik penktadienio rytą prieš pat posėdį.

Vilniaus apygardos teismas nagrinėja prokuratūros skundą, kuriuo prašoma S. Pauliką grąžinti atgal į pataisos namus. Į posėdį buvęs policininkas atvyko su popieriaus lapu, kuriame yra pasirašęs savo kalbą – prašo atmesti prokurorės skundą, o jam toliau leisti gyventi laisvėje.

Teismas jo prašymo dar neišgirdo – nutarė bylos nagrinėjimą atidėti iki antradienio. Be to, teisėjų kolegijai pirmininkaujantis teisėjas Stasys Lemežis paskelbė, kad nebus rengiamas uždaras posėdis – esą negali būti jokių paslapčių, posėdyje bus svarstomas tik lygtinio paleidimo pagrįstumo klausimas.

S. Pauliką į laisvę dar sausį paleido Vilniaus miesto apylinkės teismas – teisėjas Robertas Rainys lygtinai paleistam S. Paulikui skyrė baudžiamojo poveikio priemones – iki 2016-ųjų lapkričio 8-osios nurodė nevartoti psichiką veikiančių medžiagų, neišeiti iš namų nuo 22 iki 6 val., jeigu tai nesusiję su darbu arba mokymusi. Šis apribojimas taip pat yra taikomas iki bausmės pabaigos.

Teisėjas pritarė pataisos namų Lygtinio paleidimo komisijai, kuri mano, kad pataisos namuose buvęs policininkas jau pasitaisė.

Kad jau galima S. Pauliką lygtinai paleisti į laisvę, dar praėjusių metų gruodžio 9-ąją nusprendė ir Vilniaus pataisos namų Lygtinio paleidimo iš pataisos įstaigos komisija, nuteistojo prašymą svarsčiusi jau penktąjį kartą.

Pirmus tris kartus komisija nutarė netaikyti lygtinio paleidimo, o po ketvirtojo svarstymo nutarė taikyti lygtinį paleidimą, tačiau teismas nepatvirtino komisijos nutarimo.

„Asmuo pilnai įvykdė Lygtinio paleidimo komisijos pateiktas rekomendacijas: tęsia darbą ūkiniame aptarnavime valgyklos darbininku, toliau savanoriškai kiekvieną mėnesį dengia teismo nuosprendžiu paskirtą ieškinį, pagal galimybes dalyvauja socialinės reabilitacijos programose ir renginiuose“, – savo išvadose nurodė komisija.

Anot jos narių, S. Paulikas pripažįsta kaltę dėl padaryto nusikaltimo ir nuoširdžiai gailisi, suvokia savo klaidų ir klystkelių priežastis – atsakomybės stoka, jaunatviškas lengvabūdiškumas.

Be to, komisija savo sprendime nurodė, kad nuteistasis policininkas bausmės atlikimo laikotarpiu dalyvavo įvairiose reabilitacijos programose.

Tiesa, komisija taip pat nurodė, kad S. Paulikas bausmės atlikimo metu režimo reikalavimus pažeidė vieną kartą, kai buvo aptiktas neblaivus, bet už tai jam skirta nuobauda jau negalioja.

„Už gerą elgesį, stropų darbą ir mokymąsi skatintas S. Paulikas skatintas devynis kartus“, – pabrėžė komisija.

Nors iš S. Pauliko neturtinei žalai atlyginti yra priteista 900 tūkst. Lt, buvęs policininkas savanoriškai yra įmokėjęs 2 268 Lt.

„Pinigus nuteistajam kasdienėms išlaidoms apmokėti siunčia artimi giminaičiai, yra perspektyva, kad nuteistasis efektyviai spręs finansines problemas“, – sprendime nurodė komisija. Ji taip pat patikėjo S. Pauliko žodžiais, kad jis neturi priklausomybės alkoholiui, jo vartojimą gali kontroliuoti, baigė paskaitų priklausomybių tematika kursą.

S. Paulikas komisijos nariams nurodė, kad išleistas į laisvę planuoja gyventi Skuode kartu su motina.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.