Lietuvoje

2015.09.08 13:45

J. Olekas: Europa turi peržiūrėti savo saugumo strategiją

LRT.lt2015.09.08 13:45

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas vasario 18–19 dienomis Rygoje (Latvija) dalyvavo Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė ES saugumo ir gynybos prioritetus.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas vasario 18–19 dienomis Rygoje (Latvija) dalyvavo Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime, kuriame aptarė ES saugumo ir gynybos prioritetus.

Susitikimo metu ministrai didžiausią dėmesį skyrė Europos Vadovų Tarybos, vyksiančios šių metų birželio mėnesį, darbotvarkei. Vienbalsiai sutarta, kad būtina peržiūrėti Europos saugumo strategiją, stiprinti Europos Sąjungos gynybinius pajėgumus bei gilinti ES ir NATO bendradarbiavimą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Europos saugumo architektūra stipriai pažeista. Šiuo metu vykdoma atvira karinė agresija prieš suverenią valstybę, todėl mūsų parama ir vieningos pastangos siekti konflikto Ukrainoje sureguliavimo yra labai svarbios“, – susitikimo metu kalbėjo ministras J. Olekas.

Susitikimo metu J. Olekas teigė, kad Europai būtina iš naujo peržiūrėti savo prioritetus saugumo ir gynybos srityje. „Šiuo metu vykstanti diskusija dėl prieš 11 metų patvirtintos ir šiandieninės saugumo aplinkos realijų neatspindinčios Europos saugumo strategijos yra labai svarbi. Birželį vyksiančioje Europos Viršūnių Taryboje norime sulaukti aiškaus sprendimo dėl strategijos atnaujinimo“, – kalbėjo ministras J. Olekas.

Ministras taip pat akcentavo, kad vienas pagrindinių ES prioritetų  turėtų būti partnerysčių stiprinimas. „Būtinas struktūruotas dialogas su pagrindinėmis ES Rytų partnerėmis – Ukraina, Moldova ir Gruzija“, – kalbėjo ministras J. Olekas.

Susitikime ministrai taip pat diskutavo apie strateginę komunikaciją  ir hibridines grėsmes. Ministras pasiūlė ES imtis ryžtingų priemonių didinant ES ir Rytų partnerystės  šalių visuomenės atsparumą propagandai iš Rusijos. Ministras taip pat pasiūlė ES institucijoms iki gegužės mėnesio parengti ES strateginės komunikacijos veiksmų planą dėl konkrečių ES veiksmų reaguoti į augančias hibridines grėsmes Europos valstybėms. Ypatingai svarbu užtikrinti bendradarbiavimo tarp NATO ir ES stiprinimą, nes glaudus bendradarbiavimas yra būtina sąlyga siekti geriausio rezultato.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.