Lietuvoje

2019.03.29 20:17

Lazdijų rajono šimtukininkai gaus tūkstantines premijas

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.29 20:17

Lazdijų rajono abiturientai, už kiekvieną valstybinį egzaminą gavę aukščiausią įvertinimą, iš savivaldybės gali tikėtis po tūkstantį eurų premijos už šimtuką. Nuošalyje nepalikti ir mokytojai, parengę gabiausius moksleivius. Šimtukininkams premijas, tiesa, kuklesnes moka ir kitos savivaldybės.

Daugiau nei tris dešimtmečius mokykloje anglų kalbą dėstanti Ilona Ragelienė sako, kad sudomintų mokinius, reikia įdėti nemažai pastangų. O kad abiturientas iš valstybino egzamino gautų aukščiausią įvertinimą – 100 balų, reikia stengtis visiems.

„Kiekvienais metais paruošiu mokinių, kurie gauna 1, 2, kartais 3 šimtukus. Kad išmokyčiau gerai mokinius, aš važinėju po daugybę seminarų, domiuosi, parsivežu daug įdomios medžiagos“, – kalbėjo I. Ragelienė.

Lazdijų rajono savivaldybė valstybinio egzamino šimtukininkus premijomis skatina jau 12 metų. Pernai 6 moksleiviams, gavusiems 7 šimtukus, įteikta po tūkstantį eurų. Šiemet žadamos dar solidesnės premijos – po tūkstantį eurų už kiekvieną aukščiausią įvertinimą. Apdovanoti bus ir pedagogai.

„Mokytojų darbas būtų paskatintas 250 eurų išmoka. Diskutuotina, kad galbūt vertėtų siūlyti Lazdijų rajono savivaldybės politikams, kad būtų numatyti ir didesni pinigai mokytojams skatinti“, – pasakojo Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vytuolis Valūnas.

Lazdijietis Matas Budreika, vienas geriausiai besimokančių abiturientų, sako, kad premija – vienas iš motyvų stengtis puikiai išlaikyti egzaminus.

„Tai, kad gavai šimtuką – tai visam gyvenimui toks įvertinimas aukščiausias. Reikia truputėlį tikrai papildomai pasimokinti 12 klasėje ir korepetitorių pagalba yra reikalinga“, – kalbėjo Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos abiturientas M. Budreika.

„Yra gan stiprios klasės, ir planuojam iki 10 šimtukininkų. Tai yra gera paskata ir šeimai, pradžia studentui, jo gyvenimo pradžiai, o mokytojui, jei jis geras mokytojas, ar bus premija, ar ne, jis gerai dirba ir be skatinimo priemonių“, – teigė Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos direktorė Jurgita Mozerienė.

Rajono gimnazijas baigę šimtukininkai paprastai renkasi studijuoti matematiką, informatiką, biomediciną, kalbas. 

„Pas mus labai stipriai paruošiami chemijos dalyko mokiniai, matome tendenciją, kad jie renkasi chemiją mokytis, per pastaruosius penketą metų chemijos yra gauti du šimtukai, taip pat stipri biologija, ir 2018 m. viena mokinė biologijos gavo šimtuką“, – džiaugėsi Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos direktorė Zita Ščerbetkienė.

Lazdijų rajono savivaldybė – ne vienintelė, skirianti pinigines premijas. Alytaus miesto savivaldybė už kiekvieną šimtuką abiturientams skiria po 50 eurų, Širvintų ir Trakų rajonų šimtukininkams įteikiama po 100 eurų, Varėnos rajono gabiausieji gauna atminimo dovanėles.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6