Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.29 16:25

Skvernelis: prie VU jungiamas Šiaulių universitetas išlaikys autonomiją, finansavimą

Ignas Jačauskas, BNS 2019.03.29 16:25

Premjeras Saulius Skvernelis patikino, kad prie Vilniaus universiteto jungiamas Šiaulių universitetas išlaikys autonomiją ir atskirą finansavimą.

„Šiaulių universitetas bus savarankiškas, turės ir savarankišką finansavimą, ir valdymo organus, nors ir tampa sudėtine Vilniaus universiteto dalimi. Šiaulių akademija – taip, matyt, artimiausiu metu vadinsis universitetas – tikrai įsilies į patį stipriausią šalies universitetą, bet su savarankišku, autonomišku statusu“, – penktadienį žurnalistams Šiauliuose sakė S. Skvernelis.

Anot jo, Seime „bus patvirtinti ir sudėti saugikliai“, kurie turėtų išsklaidyti bendruomenės abejones, kad ateityje VU gali siekti pertvarkyti ar optimizuoti būsimą struktūrinį padalinį.

Šiaulių universiteto prijungimui prie VU Vyriausybė pritarė gruodį, užbaigti prijungimą tikimasi iki šių metų liepos. Šį planą dar turės patvirtinti Seimas. 

Vyriausybė tikisi, kad sujungus ŠU pajėgas su VU veikiančiomis mokslininkų grupėmis, bus sustiprintas bendras mokslo potencialas bei padidės pritraukiamos lėšos iš projektų.

Planuojama, jog būsimas VU padalinys Šiauliuose bus atsakingas už pedagogų rengimą specialiosios pedagogikos srityje.

Į besijungiančius Vilniaus ir Šiaulių universitetus investuojama 46 mln. eurų – iki 32 mln. eurų Europos investicijų ir apie 14 mln. eurų vertės valstybės nekilnojamojo turto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi