Lietuvoje

2015.02.18 23:42

Panevėžio rajone atidaryti namai nukentėjusiems nuo smurto

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.02.18 23:42

Panevėžio rajone atidaryti namai, kuriuose prieglobstį ras šeimoje smurtą patyrusios moterys su vaikais, o Vaikų dienos centre priimami visi moksleiviai, norintys praleisti laisvalaikį ar paruošti pamokas.

Panevėžio rajone atidaryti namai, kuriuose prieglobstį ras šeimoje smurtą patyrusios moterys su vaikais, o Vaikų dienos centre priimami visi moksleiviai, norintys praleisti laisvalaikį ar paruošti pamokas.

Socialinių paslaugų namai įrengti atokiame Panevėžio rajono kampelyje – vadoklių seniūnijoje už europines lėšas. Čia ir virtuvė, atskiri miegamieji.

„Anksčiau policijos rajono komisariato kieme būdavo namukas kuriame atgabendavome, bet ten nebuvo  patogumų, buvo tik užuovėja krizės atveju apgyvendinti motinas su vaikais arba kitokį šeimos narį, kuriam buvo būtina pagalba“, – sakė Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis.

Panaikinus patalpas policijoje, moteris priglausdavo šeimos namai Panevėžyje. Per metus juose pagalbą rado apie 15 moterų su vaikais. Dabar kol kas naujuose namuose gyventojų nesulaukta.

„Moterys, mamos nedrįsta kreiptis, nedrįsta atskleisti savo aplinkoje patiriamo smurto, galbūt nežino, į ką kreiptis, socialiniai darbuotojai yra supažindinę šeimas, kad jos galėtų kreiptis“, – sakė Vadoklių nestacionarių socialinių paslaugų namų vadovė Ilona Benetaitė.

Po vienu stogu įsikūrė ir vaikų dienos centras. Įrengta kompiuterių klasė, sporto ir koncertų salės, žaidimų kambarys. Jį kasdien lanko iki 30 vaikų.

„Skirtas socialinės rizikos grupės vaikams, bet priimame visus, ateina iš normalių šeimų ir iš socialinės rizikos, mes jų neskirstome, visi gali ateiti, visi vaikai, lankantys mokyklą“, – teigė I. Benetaitė.

Patyrusios smurtą šeimoje ar įvykus kokiai nelaimei moterys su vaikais namuose galės gyventi tris paras, kai kuriais atvejais ir ilgiau, jei problema nebus išspręsta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.