Lietuvoje

2019.03.29 11:21

Liberalai reikalauja aiškios ir ryžtingos ministerijos pozicijos dėl skiepų

ELTA2019.03.29 11:21

Kilęs visuomenės sąmyšis dėl tymų protrūkio persikėlė į Seimą. Pirmadienį Seime planuojama konferencija, kurią rengia prieš skiepus nusiteikę valdančiųjų atstovai. Liberalai tokius politikų veiksmus vadina kraštutiniais. Jų įsitikinimu, pseudomokslu besiremiantys Seimo nariai tik spekuliuoja žmonių emocijomis ir kelia nepagrįstą paniką. Dėl to ryžtingą žingsnį turėtų žengti Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Šiandien labiausiai pasigendame aiškios ir ryžtingos SAM pozicijos skiepų klausimu. Susiklosčiusi situacija tik parodo, kad visuomenėje trūksta informacijos apie skiepų poveikį žmogaus organizmui. SAM tarsi ir teigia, kad skiepytis reikia, tačiau, aiškios pozicijos dėl skleidžiamos panikos visuomenėje nėra išsakiusi, nėra pateikusi ir jokio veiksmų plano, kaip kovoti su tymų protrūkiu Lietuvoje, taip paliekama vis daugiau erdvės toliau sėti paniką ir priešinti visuomenę“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė ir opozicijos lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Liberalai taip pat skeptiškai vertina pavienes Seimo narių iniciatyvas bausti tėvus, kurie vengia skiepyti savo atžalas: „Manome, kad ne draudimais ar bausmėmis, o visuomenės švietimu reikėtų spręsti susiklosčiusią krizinę situaciją. Akivaizdu, kad šiandien trūksta mokslu paremtos informacijos“, – teigė parlamentarė.

Seimo Pirmininko pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovas Sveikatos reikalų komitete Jonas Liesys taip pat pasigenda konstruktyvių diskusijų ir SAM ryžtingų veiksmų kovojant su skleidžiama panika. Jo teigimu, nepagrįsti pavienių Seimo narių pareiškimai tik dar labiau skaldo visuomenę.

„Trūksta objektyvios, įrodymais pagrįstos, informacijos apie skiepus ir jų poveikį žmogaus organizmui. Tačiau, akivaizdu, kad SAM iki šiol neturi veiksmų plano, kaip suvaldyti kilusią visuotinę skiepų krizę ir tuo puikiai naudojasi populistai, siekiantys ir toliau gąsdinti gyventojus“, – kalbėjo politikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt