Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.18 18:39

Šiemet neetatiniais aplinkosaugininkais tapo beveik 700 gyventojų

BNS 2015.02.18 18:39

Šiais metais neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais bus 698 Lietuvos gyventojai, BNS trečiadienį informavo Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius.

Šiais metais neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais bus 698 Lietuvos gyventojai, BNS trečiadienį informavo Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyrius.

Daugiau kaip pusė tūkstančio – 519 – žmonių neetatiniais aplinkosaugininkais tapo Valstybinei aplinkos apsaugos tarnybai pratęsus jų jau anksčiau turėtus įgaliojimus, 129 gyventojai šiemet reikalingoms institucijoms pateikė prašymus ir laikė būtinus egzaminus.

Likusiems 50-čiai asmenų užteko tik pateikti prašymus, nes egzaminai nebuvo privalomi kai kuriems valstybės pareigūnams ir Seimo nariams.

Pernai tokių aplinkosaugininkų buvo 560.

Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai turi teisę nustatyti aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimus, aiškintis pažeidėjų tapatybes bei pristatyti juos į policiją.

Taip pat jie gali surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus, aktus, kitus pažeidimą fiksuojančius dokumentus ir dalyvauti nagrinėjant jų pagrindu iškeltas administracines bylas. Be to, neetatiniai aplinkosaugininkai turi teisę paimti iš pažeidėjų neteisėtai įgytus gamtos išteklius, produkciją, pažeidimo padarymo įrankius ar kitus daiktinius pažeidimo padarymo įrodymus, gauti paaiškinimus bei dokumentų nuorašus.

Jie taip pat gali vykdyti reidus ir su aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnais patekti į ūkinių objektų teritorijas, atlikti jų užduotis aiškinantis aplinkos apsaugos įstatymų pažeidimus ar likviduojant jų pasėkmes.

Neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais gali tapti 18 metų sulaukę nepriekaištingos reputacijos Lietuvos piliečiai. Jie neturi būti teisti už sunkius, labai sunkius nusikaltimus ar nusikaltimus aplinkai, neturi turėti per pastaruosius vienerius metus įsiteisėjusio teismo apkaltinamojo nuosprendžio už baudžiamuosius nusižengimus aplinkai.

Jie taip pat neturi būti bausti administracinėmis nuobaudomis už teisės pažeidimus aplinkos apsaugos, gamtos išteklių naudojimo, gamtos srityje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi