Lietuvoje

2015.02.18 16:17

Premjeras pritaria referendumo dėl Žaliojo tilto skulptūrų idėjai

ELTA 2015.02.18 16:17

Premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius linkęs palaikyti bendrapartiečio Gedimino Kirkilo siūlymą rengti referendumą dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo.

Premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius linkęs palaikyti bendrapartiečio Gedimino Kirkilo siūlymą rengti referendumą dėl Žaliojo tilto skulptūrų likimo.

„Aš manau, kad tai gera idėja ir nereikia to bijoti. Šveicarijoje tai tikrai referendumo organizavimas yra labai populiarus ir aš manau, kad tai yra vienas iš bendruomeniškumo ir pilietiškumo skatinimo kelių. Ir tegul visuomenė dalyvauja aktyviau ir tai bus, manau, žengtas dar vienas žingsnis, kad valdžia turėtų glaudesnį, artimesnį dialogą su visuomene, vilniečiais“, – trečiadienį po Vyriausybės posėdžio ir pasitarimo žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Tačiau, pasak jo, tokiu atveju turėtų būti rengiamas ne įprastas, o „paprasčiau, bendruomenių lygiu“ organizuojamas referendumas.

„Kitokia forma truputį. Nebūtinai organizuoti tai kaip organizuojama per rinkimus“, – tikino A. Butkevičius.

ELTA jau rašė, kad aistras kurstančių Žaliojo tilto skulptūrų likimą turi nuspręsti vilniečiai, mano Seimo ir Socialdemokratų partijos vicepirmininkas G. Kirkilas.

„Aš turiu savo variantą. Siūlau iš rinkimų kampanijos šį klausimą išbraukti, paskelbti mieste normalų referendumą ir lai piliečiai nusprendžia. Ne politikai tarp partijų turi rietis, tegu piliečiai nusprendžia“, – trečiadienį interviu „Žinių radijui“ pasiūlė socialdemokratas.

Anot G. Kirkilo, taip būtų įgyvendintas ir nuolat deklaruojamas tikslas svarbiausiais savivaldos klausimais atsiklausti bendruomenės nuomonės.

Nekilnojamojo turto paveldo vertinimo taryba (NTPVT) vasario 10 d. nusprendė nepanaikinti teisinės apsaugos Žaliajam tiltui ir ant jo esančioms keturioms skulptūrų grupėms, kurios čia buvo pastatytos 1952 metais. Taip Vilniaus valdžiai atimta galimybė skulptūras nuo tilto nuimti ir jų negrąžinti. Po tokio NTPVT sprendimo kitą dieną atsistatydino jos pirmininkas Romas Pakalnis.

Anksčiau Ministras Pirmininkas A. Butkevičius laikėsi nuomonės, kad sprendimą dėl Žaliojo tilto skulptūrų teisinės apsaugos panaikinimo turi priimti tik specialistai. Tuo metu Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad aptriušusios Žaliojo tilto skulptūros turėtų būti nukeltos restauravimui, nes kelia pavojų praeiviams.