Lietuvoje

2015.02.18 18:03

Ambasadoriumi Ukrainoje siūlomas M. Janukonis

BNS 2015.02.18 18:03

Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje bus skiriamas Užsienio reikalų ministerijos (URM) Rytų kaimynystės politikos departamento direktorius Marius Janukonis.

Lietuvos ambasadoriumi Ukrainoje bus skiriamas Užsienio reikalų ministerijos (URM) Rytų kaimynystės politikos departamento direktorius Marius Janukonis.

Jo kandidatūrai trečiadienį pritarė Seimo Užsienio reikalų komitetas. M. Janukonis Ukrainoje pakeis diplomatinę karjerą baigusį buvusį ambasadorių Kijeve Petrą Vaitiekūną.

Kandidatas vadovauti ambasadai Ukrainoje šią užduotį vadina iššūkiu. „Tam tikra prasme iššūkis“, – po URK posėdžio klausiamas, kaip vertina šį savo karjeros posūkį, žurnalistams sakė M. Janukonis.

Klausiamas, su kokia žinia vyksta į Kijevą, M. Janukonis pabrėžė buvusio ambasadoriaus P. Vaitiekūno darbų tąsą. „Mes tęsime savo įvairią paramą Ukrainai, tiek ekonominę, tiek humanitarinę. Reikia tęsti politiką, kuri iki šiol buvo vykdoma. Ligšiolinė politika buvo labai išsami, ir svarbu pratęsti tą liniją, dėl kurios mes užsitarnavome pagarbą tiek Ukrainoje, tiek Europos Sąjungoje“, – kalbėjo kandidatas į ambasadorius.

M. Janukonis ambasadoriumi bus oficialiai paskirtas, kai jo kandidatūrą patvirtins Ukraina, ir Lietuvos prezidentė pasirašys dekretą.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, klausiamas, kuomet Kijeve jau bus ambasadorius, sakė, kad „pačiu artimiausiu metu“.

„Atstovavimas turi būti tinkamu lygu ir, manau, bus. Ankstesnis ambasadorius buvo labai stiprus ir ryški asmenybė, ir reiks kitam perimti kartelę pakeltą atitinkame lygyje“, – žurnalistams sakė ministras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.