Lietuvoje

2019.03.28 21:45

Marijampoliečiai kovą liko be socialinės paramos

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.28 21:45

Per 200 Marijampolės gyventojų, socialinę pašalpą ir vaiko pinigus gaunantys į socialines korteles, kovą liko be pinigų.

Marijampolietė Jolanta Rutkauskienė skuba į savivaldybę – prašys apmokėti mokesčius už komunalines paslaugas. Anksčiau gauta Socialinė kortelė, į kurią jai buvo pervedama 122 eurų pašalpa – vienintelis jos pragyvenimo šaltinis – tuščia.

Pašalpos marijampolietė už kovo mėnesį negavo. Todėl, nenorėdama įsiskolinti, prašo savivaldybės apmokėti sąskaitas už elektrą, šilumą iš jos socialinės pašalpos, kuri dar tik bus išmokėta vėliau.

Dirbti J. Rutkauskienė dėl silpnos sveikatos sako negalinti, todėl surinkusi medicinos pažymas, prašys iš savivaldybės vienkartinės pašalpos – 130 eurų.  

„Įklimpau į skolas. Labai sudėtinga, valgau duoną, makaronus, apie mėsą nėra ko net svajoti. Stengiamės iš paskutiniųjų, ir artimųjų turim, draugų, pagalbos surandam“, – pasakojo J. Rutkauskienė.

Be socialinių pašalpų ir vaiko pinigų liko per 200 gyventojų, dėl vienokių ar kitokių priežasčių patekę į socialinės rizikos grupę ir pinigus gaunantys į socialinę kortelę.

Su žmona tris mažamečius auginantis Haroldas Lašas turi anksčiau išduotoje prekybos centro socialinėje kortelėje dar šiek tiek pervestų vaiko pinigų – už kiekvieną po 50 eurų. Už juos perka maisto, kasdienių prekių. Šį kartą į vežimėlį deda pieną, batoną, vaikams – vaisių ir ledų.

„Dabar liko apie 14 eurų, nes prapirkau kažkiek. Neturėjau kortelėje apie 3 mėnesius pinigėlių. Prastai, labai prastai, ačiū Dievui, kad dar buvau užsipirkęs maisto iš anksto“, – kalbėjo H. Lašas.

Panorama

Marijampolės savivaldybės valdininkai kol kas siūlo nepasiturintiems ne tik apmokėti sąskaitas už komunalines paslaugas, bet sudarė sąlygas įsigyti ir būtiniausių maisto produktų.

„Žmonės, kuriems reikalingas maistas, pateikia sąskaitas-faktūras iš parduotuvių, ir mes apmokam už jas. Yra dar valgyklėlė, kuri teikia nemokamą maitinimą, sriubą. Sukasi, vienas kitas dar gal kažkokį darbelį, ten padeda kaimynei, duoda 5 eurus, duoda maisto, atsilygina už tą atliktą darbą“, – kalbėjo Marijampolės piniginės paramos skyriaus vedėja Vida Bružinskaitė.

Be socialinių išmokų gyventojus palikusi savivaldybė aiškina, kad su senųjų socialinių kortelių gamintojais pernai sutartis baigėsi, o naujo konkurso laimėtojas naujų kortelių laiku nepagamino. Tad teko ieškoti kito socialinių kortelių gamintojo.

„Šiuo metu yra vykdomas naujas konkursas, ir tikimės, kad yra pateikę pasiūlymų, nauja įmonė tikrai tą sugebės užtikrinti, ir tas procesas bus įvykdytas. Su pašalpų išmokų gavėjais yra kalbamasi, tai dalis jų sutinka palaukti“, – sakė Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Marijampolės savivaldybės vadovai žada, kad pinigai į naujas socialines korteles daugiau nei 200 marijampoliečių bus pervesti per porą savaičių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt