captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuvoje prasidėjo pratybos su beveik 2 tūkst. karių

Antradienį Gaižiūnų poligone, Jonavos rajone, prasidėjo Lietuvos kariuomenės organizuojamos lauko taktinės pratybos „ Sąveika 2015“, jose iš viso dalyvaus 1800 karių.
KAM nuotr.
KAM nuotr.

Antradienį Gaižiūnų poligone, Jonavos rajone, prasidėjo Lietuvos kariuomenės organizuojamos lauko taktinės pratybos „ Sąveika 2015“, jose iš viso dalyvaus 1800 karių.

Pratybose Gaižiūnų poligone, Rukloje ir Jonavos mieste kariai treniruosis reaguoti į hibridinio karo grėsmes, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

„Šiose pratybose sieksime pasitikrinti brigados „Geležinis Vilkas“ padalinių ir greitojo reagavimo batalionų tarpusavio sąveiką įvedus aukštesnius nei įprastai budrumo lygius, modeliuodami skirtingus žaidybinius scenarijus treniruosime taktinius persidislokavimo veiksmus, atliksime skirtingų karinių užduočių vykdymo treniruotes. Pratybose tarpusavio veiksmus koordinuosime su Jonavos rajono savivaldybe, sąveikausime su kitais Ruklos įguloje dislokuotais Lietuvos kariuomenės vienetais“, – sakė brigados „Geležinis Vilkas“ vadas pulkininkas Raimundas Vaikšnoras.

Pratybos „Sąveika 2015“ vyks keliais etapais. Jau prasidėjusio pirmojo etapo metu, brigados „Geležinis Vilkas“ vienetai ir greitojo reagavimo batalionų kariai gerina tarpusavio sąveiką įvedus aukštesnius nei įprastai budrumo lygius, planuoja tolesnes karines užduotis ir ruošiasi jas vykdyti. Batalionų kovinės grupės rengiasi vykdyti taktinį persidislokavimą į numatytus susitelkimo rajonus Gaižiūnų poligone, Rukloje.

Vasario 18-21 dienomis veiksmas palaipsniui persikels į Jonavos miestą ir jo prieigas, taip pat į bendrovės „Achema“ teritoriją. Modeliuodami skirtingus scenarijus pratybų organizatoriai treniruos padalinius reaguoti į hibridinio karo grėsmes – rotacijos principu batalionų kovinės grupės vykdys karinius patrulius, užtikrins objektų ir teritorijos apsaugą, įrenginės patikros postus ir vykdys patikrinimo procedūras, reaguos į galimas provokacijas, bendradarbiaus su menamais valdžios atstovais ir civiliais gyventojais, tobulins kitus taktinius veiksmus civilinėje aplinkoje. Atlikę užduotis, padaliniai grįš į nuolatines dislokacijos vietas.

Pratybų organizatoriai atkreipia civilių gyventojų dėmesį, kad nuo trečiadienio iki šeštadienio dienomis Ruklos miestelyje, Jonavos mieste ir jo prieigose vykdyti taktinius veiksmus treniruosis ginkluoti kariai. Gatvėmis važinės šarvuočiai M113 (šarvuočių vikšrai yra su guminėmis pagalvėlėmis, pritaikytomis važiuoti asfaltuota danga), skirtingi kariniai visureigiai ir sunkvežimiai, mieste patruliuos pėstininkai, bus naudojamos garsinės ir dūminės imitacijos priemonės.

Intensyvesni mokomieji veiksmai vyks Jonavoje – Žeimių gatvėje, savivaldybės prieigose, Darbininkų gatvėje, Ukmergės kelių tarnybos teritorijoje ir šalia jos, Basanavičiaus gatvėje, prie Jonavos suaugusiųjų švietimo centro ir bendrovės „Achema“ teritorijos prieigose.

Pagrindiniai šių pratybų treniruojamieji kariniai vienetai – Sausumos pajėgų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionų pagrindu suformuotos kovinės grupės, su priskirtais padaliniais iš brigados „Geležinis Vilkas“, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, Karo medicinos tarnybos, Juozo Vitkaus inžinerijos ir Oro gynybos batalionų.

Pratybose budrumo lygių treniruotes ir kitas numatytas užduotis vykdys brigados „Geležinis Vilkas“ štabas, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio ir Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotieji pėstininkų batalionai, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalionas, Brigados štabui pavaldžios Logistikos, Štabo, Ryšių ir Žvalgybos kuopos. Sąveikos treniruotes taip pat atliks ir kiti Ruklos įgulos kariniai vienetai.  

Pratybų organizatoriams talkins Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai, batalionų kovinių grupių veiksmus stebės ir vertins kariai iš Sausumos pajėgų, o priešiškus veiksmus imituos Kunigaikščio Vaidoto bataliono kariai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...