Lietuvoje

2015.02.17 14:03

Premjeras ir Izraelio ambasadorius aptarė bendradarbiavimo perspektyvas

ELTA2015.02.17 14:03

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius su Lietuvoje diplomatinę tarnybą pradedančiu Izraelio ambasadoriumi Amiru Maimonu aptarė tolesnes šalių bendradarbiavimo perspektyvas, kalbėjosi kitomis aktualiomis temomis.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius su Lietuvoje diplomatinę tarnybą pradedančiu Izraelio ambasadoriumi Amiru Maimonu aptarė tolesnes šalių bendradarbiavimo perspektyvas, kalbėjosi kitomis aktualiomis temomis.

Premjeras pasveikino ambasadorių su naujomis pareigomis.

„Sveikinu Jus su kadencijos Lietuvoje pradžia. Izraelio ambasados įsteigimas Vilniuje – tai istorinis momentas. Tikiu, kad šis žingsnis ne tik sustiprins tarpvalstybinius santykius, bet ir paskatins kultūrinius mainus tarp žmonių“, – sakė Premjeras A. Butkevičius.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, jog Lietuva skiria didelį dėmesį Holokausto aukų atminimo išsaugojimui, Holokausto švietimui ir tolerancijai bei kovai su bet kokiomis antisemitizmo apraiškomis.

Ministras Pirmininkas akcentavo, kad Lietuvos ataskaita Tarptautiniam Holokausto atminties aljansui apie šalyje nuveiktus darbus Holokausto švietimo, atminimo ir tyrimų srityje buvo įvertinta labai gerai, net pasiūlyta vadovautis ja kaip pavyzdine kitoms šalims rengiant savo ataskaitas.

Kalbantis apie ekonominius santykius pažymėta, jog partnerystė išlieka intensyvi – Izraelyje kasmet vyksta Lietuvos turizmo sektoriaus ir mokslinių tyrimų pristatymai, aktyviai keičiamasi verslo atstovų ir žurnalistų delegacijomis.

Ambasadorius sutiko, jog būtina stiprinti bendradarbiavimą ir dalintis gerąja patirtimi tokiose srityse kaip informacinės technologijos ir kibernetinis saugumas.

A. Butkevičius ambasadorių informavo, kad šių metų rudenį Tel Avive planuojamas septintasis Pasaulio lietuvių ekonomikos forumas – didžiausias ekonomikos renginys pasaulio lietuviams, suburiantis svarbiausius tarptautinės ir vietinės rinkos ekonomikos lyderius iš įvairių sričių. Vyriausybės vadovo teigimu, tokie renginiai leidžia užmegzti vertingų kontaktų, domėtis bei keistis pažangiąja patirtimi.

A. Maimonas – pirmasis Izraelio ambasadorius, reziduojantis Vilniuje. Iki šiol Izraelio diplomatinė atstovybė Lietuvai buvo Rygoje. Paskirtasis ambasadorius į Lietuvą atvyko sausio 26 dieną. Oficialus Izraelio ambasados Vilniuje atidarymas planuojamas kovo 12 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.