Lietuvoje

2019.03.28 17:17

Parašų rinkimas baigėsi: kas sieks prezidento posto, o kam durys užsidarė?

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.03.28 17:17

Viskas. Baigėsi laikas, kai norintieji siekti Lietuvos prezidento posto galėjo rinkti juos palaikančiųjų parašus. Ketvirtadienis buvo paskutinė diena, kai apie norą tapti šalies vadovu pareiškę kandidatai galėjo Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pristatyti būtinus surinkti bent 20 tūkst. gyventojų parašų. Nepristačiusieji iš kovos pasitraukė.

Rinkti parašus pretendentai į kandidatus galėjo nuo vasario vidurio. Už juos buvo galima pasirašyti ir elektroninėje erdvėje, ir popieriniuose parašų lapuose. Pirmoji reikiamą parašų kiekį surinko konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė, už kurią 20 tūkst. gyventojų pasirašė dar pirmąją parašų rinkimo dieną. Šalies vadovės posto siekianti I. Šimonytė ketvirtadienį į VRK atgabeno rekordinį kiekį parašų – 68,1 tūkst. Tiek surinkti nepavyko net Daliai Grybauskaitei, kai ji siekė tapti prezidente.

Kai kurie kandidatai parašus į VRK pristatė dar prieš lemiamą dieną. Pavyzdžiui ekonomistas Gitanas Nausėda lapus su daugiau nei 40 tūkst. parašų grąžino kovo 22-ąją.

Antradienį apie 30 tūkst. parašų į rinkimų prievaizdų būstinę atgabeno ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatas Valdemaras Tomaševskis. Trečiadienį parašus pristatė ir „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis, surinkęs apie 37 tūkst. parašų.

Paskutinę dieną, kuomet galima grąžinti parašų lapus, į VRK atvyko ir socialdemokratų kandidato Vytenio Povilo Andriukaičio, surinkusio beveik 30 tūkst. parašų, atstovai. Ketvirtadienį parašus pristatė ir filosofas Arvydas Juozaitis. Jo sąskaitoje – kiek daugiau nei 35 tūkst. parašų. Į VRK su parašų lapais atvyko ir Valentino Mazuronio atstovai.

Rinkimų traukinyje lieka ir buvęs „valstietis“ Mindaugas Puidokas. Ketvirtadienio popietę portalui LRT.lt jis teigė surinkęs visus reikiamus parašus ir „dar su rezervu“.

Centro partijos pirmininkas Naglis Puteikis trečiadienį vakare skelbė, kad jam trūksta vos kelių šimtų parašų. Kaip praneša portalas 15min.lt, N. Puteikis parašus surinko, tiesa – vos viršydamas reikalingą skaičių. Jis pristatė 21,3 tūkst. parašų.

Liko už rinkimų borto

Apie tai, kad surinkti parašų nepavyko, kone paskutinę minutę pranešė Liberalų sąjūdžio kandidatas Petras Auštrevičius. Socialiniame tinkle jis rašė: „Netrukus VRK grąžinsime užpildytus parašų rinkimo lapus – džiugu, jog pavyko surinkti tiek daug, tačiau tuo pat metu labai gaila, jog pritrūko tiek nedaug.“

Rinkimų biuleteniuose rinkėjai neras ir Kazimiero Juraičio bei Alfonso Butės pavardžių. Šie kandidatai taip pat nesurinko reikiamo parašų skaičiaus. Iš kovos dėl prezidento posto pasitraukė ir parašų nesurinkęs Petras Gražulis.

Populiariausi

Karantinas Lietuvoje
8

Lietuvoje

2021.02.28 09:22

COVID-19 Lietuvoje: tęsiasi protrūkiai Visagine, nauji atvejai šalies ligoninėse, rusena židiniai įmonėse ir darželiuose

per parą – 356 COVID-19 atvejai, mirė dar 9 žmonės; atnaujinta 11.00
8