Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.28 16:35

Baltarusijos atsakymas Skverneliui: siūlymas dėl Astravo AE yra neapgalvotas, jis niekada neatsipirktų

ELTA 2019.03.28 16:35

Premjero Sauliaus Skvernelio siūlymas pakeisti Baltarusijos statomą Astravo atominę elektrinę (AE) į dujų jėgainę yra ekonomiškai ir techniškai neapgalvotas, o pats siūlymas turi politinį atspalvį, Astravo AE statybų aikštelėje žurnalistams pareiškė Baltarusijos energetikos viceministras Michailas Michadiukas. Pasak jo, pirmojo Astravo AE energinio bloko statybos jau beveik užbaigtos, skelbia Baltarusijos žiniasklaida.

„Pasakysiu savo nuomonę – šis pasiūlymas yra daugiau politinio pobūdžio. Jis tiek ekonomiškai, tiek techniškai neapgalvotas. Techniškai jo įgyvendinti neįmanoma, todėl mums reikėtų praktiškai viską perdaryti, tai, kas jau padaryta, sugriauti ir atsisakyti jau pristatytos įrangos. Dėl ekonomikos – Baltarusijos AE perdarymas, atsižvelgiant į jau išleistus milijardus, niekada neatsipirktų“, – žurnalistams kalbėjo M. Michadiukas.

Baltarusijos energetikos viceministras taip pat pakomentavo Astravo AE palyginimą su Minsko 5-ąja termofikacine elektrine, kuri kadaise buvo planuojama kaip atominė jėgainė. Pasak jo, toks palyginimas yra nekorektiškas, nes Minsko tuo metu atominė jėgainė perdaryta į termofikacinę buvo pačioje statybų pradžioje, o Astravo AE esą jau beveik pastatyta, rašo Baltarusijos naujienų agentūra BELTA.

M. Michadiukas taip pat pažėrė kritikos Lietuvai, sakydamas, kad pati Lietuva tikriausiai niekada nepriimtų analogiško pasiūlymo iš Baltarusijos.

„Manau, kad Lietuvos pusė niekada nesirinktų realizuoti tokio siūlymo“, – sakė Baltarusijos energetikos viceministras. Jis patikino, kad Astravo AE jau beveik užbaigta.

„Esame aktyvių statybų fazėje. Pirmojo energinio bloko 87 proc. statybų darbų jau atlikti, antrojo – 65 proc.“, – Astravo AE statybų aikštelėje susirinkusiems žurnalistams kalbėjo M. Michadiukas.

Jo teigimu, specialistai neatsilieka nuo grafiko: tikimasi, kad pirmasis blokas bus paleistas iki šių metų pabaigos, o antrasis – kitąmet, tačiau konkrečių datų viceministras atskleidė, skelbia tut.by.

„Dėl pirmojo energinio bloko – statybų darbai jau yra aukšto paruošimo lygmens. Liko tik pabaigti (statyti) patalpas, kur turėsime atlikti bandymus. Po to pradėsime įrenginėti daugiau nei tris tūkstančius patalpų“, – sakė M. Michadiukas.

Antrajame bloke, pasak Baltarusijos energetikos viceministro, didieji statybų darbai taip pat beveik užbaigti.

„Ten dabar vyksta įrangos montavimas – reaktorių įrenginių, mašininės salės, dyzelinių įrenginių, elektrotechninės įrangos. Baltarusijos AE statyba – pati didžiausia Europoje, o statybų aikštelė užima 300 ha ploto. Statybose dirba per 7 tūkst. žmonių“, – kalbėjo Baltarusijos energetikos viceministras M. Michadiukas.

ELTA primena, kad Baltarusija kartu su rusų inžinieriais stato AE netoli Astravo miesto, nuo Vilniaus nutolusio vos per 50 km. Pirmasis elektrinės energinis blokas, planuojama, pradės veikti šių metų pabaigoje, antrasis – 2020-aisiais.

Premjeras kovo pradžioje laišku kreipėsi į Baltarusijos ministrą pirmininką Sergejų Rumasą su pasiūlymu apsvarstyti galimybę vietoj Astravo AE plėtoti modernią dujinę elektrinę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi