Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.17 11:11

Prezidentės patarėja: Žaliojo tilto skulptūros turi būti nukeltos

BNS 2015.02.17 11:11

Prezidentės vyriausioji patarėja vidaus politikos klausimais Virginija Būdienė teigia, jog su Žaliojo tilto skulptūromis reikia pasielgti taip, kad jos nekeltų pavojaus žmonėms.

Prezidentės vyriausioji patarėja vidaus politikos klausimais Virginija Būdienė teigia, jog su Žaliojo tilto skulptūromis reikia pasielgti taip, kad jos nekeltų pavojaus žmonėms.

„Viena yra akivaizdu – jeigu eitume per Žaliąjį tiltą, pamatytume, kad Žaliojo tilto „žalieji žmogeliukai“ iš tikrųjų serga: yra surūdiję, apmusiję, suskilę. Jie net kelia pavojų praeinantiems, pravažiuojantiiems žmonėms, o kas kelia pavojų žmonėms, tas kelia pavojų ir valstybei. Reikia tuos „žmogeliukus“ gydyti. Dar pernai spalio mėnesį Kultūros paveldo departamento Vilniaus teritorinis padalinys davė sutikimą restauruoti, tai yra gydyti, sovietines Žaliojo tilto skulptūras jas nukeliant. Taigi vaistai yra“, – „Žinių radijui“ antradienį sakė prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja.

Ji priminė, kad Vilniaus savivaldybei bandant rasti, kas skulptūras restauruotų be jų nukėlimo, konkursuose vis neatsirasdavo dalyvių. Todėl skulptūras reikia restauruoti nukėlus. O tolesnis jų likimas, pasak V. Būdienės, priklausys nuo teisinio statuso.

Paklausta, ar šalies vadovė pasisakytų už tai, kad sovietinių skulptūrų ant tilto visai neliktų, patarėja nurodė, kad ji yra „už tai, kad skulptūros nekeltų pavojaus žmonėms“.

Kultūros paveldo departamente Vilniuje veikianti Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba praėjusią savaitę nusprendė neišbraukti Žalio tilto skulptūrų iš Kultūros vertybių registro. Taip Vilniaus valdžiai užverta galimybė skulptūras nuo tilto nuimti ir jų nebegrąžinti.

Keturios skulptūros, vaizduojančios kareivius, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant Vilniaus Žaliojo tilto pastatytos 1952 metais.

Kritikai sako, kad skulptūros yra sovietinės propagandos dalis ir žeidžia žmones, kovojusius už Lietuvos išsivadavimą iš sovietų okupacijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi