Lietuvoje

2015.09.08 13:45

V. Mazuronis palieka partiją „Tvarka ir teisingumas“

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis palieka partiją „Tvarka ir teisingumas“. Jis teigia ketinantis ir toliau aktyviai dalyvauti politikoje. Politologas Lauras Bielinis teigia, kad šio politiko pasitraukimas neigiamai atsilieps „Tvarkos ir teisingumo“ populiarumui.

Europarlamentaras Valentinas Mazuronis palieka partiją „Tvarka ir teisingumas“. Jis teigia ketinantis ir toliau aktyviai dalyvauti politikoje. Politologas Lauras Bielinis teigia, kad šio politiko pasitraukimas neigiamai atsilieps „Tvarkos ir teisingumo“ populiarumui.

„Dėkoju visiems Šiaulių miesto ir apskrities, visiems Lietuvos partijos „Tvarka ir teisingumas“ nariams, dėkoju partijos kolegoms, su kuriais kūrėme partiją ir dirbome kartu visus metus, taip pat ir prezidentui Rolandui Paksui už bendrą darbą. Tikiu, kad su daugeliu partijos kolegų ir toliau liksime bičiuliais“, – antradienį pareiškė politikas. 

Jis partiją palieka nuo vasario 17-osios. V. Mazuronis teigė ketinantis ir toliau aktyviai dalyvauti politiniame gyvenime.

„Su kuo ir kur [dalyvausiu], reikia galvoti. Suprantu, kad politika yra komandinis žaidimas ir reikalinga komanda. Iki šiol apie tai negalvojau, bet turiu planų toliau aktyviai dalyvauti politiniame gyvenime ir vykdyti tai, ką žadėjau per Europos Parlamento ir kitus rinkimus“, – LRT.lt teigė V. Mazuronis. 

„Niekada nereikia daryti skubotų žingsnių, bet šiandien man atrodo, kad su dabartine partijos vadovybe dirbti kartu ir pasiekti realių rezultatų mums sektųsi sunkiai“, – LRT.lt kalbėjo politikas.

Paklaustas apie priežastis, kurios privertė pasitraukti iš „Tvarkos ir teisingumo“, jis minėjo skirtingus požiūrius į daugelį svarbių dalykų.

„Man atrodo, kad su dabartine partijos vadovybe dirbti komandoje arba dirbti siekiant konkrečių realių rezultatų, kurie reikalingi ir naudingi Lietuvai, šiandien man būtų labai sunku. Kam energiją eikvoti pykčiams? Reikia daryti, ką manai reikalinga daryti, ir minimaliai trukdyti vieni kitiems“, – BNS sakė V. Mazuronis.

Anot jo, dabar jam prasideda smagiausias etapas: „Dabar pats smagiausias etapas – visos galimybės atviros. Čia kaip abiturientas, kai baigia mokyklą, ir jam sako: visi keliai atidaryti, kaip smagu. Čia panašiai.“

Parėmė R. Šimašių

Sausio viduryje V. Mazuronio sūnus Andrius Mazuronis taip pat paliko šią partiją.

Mazuroniai neslepia simpatijų Liberalų sąjūdžiui. V. Mazuronis netgi finansiškai parėmė liberalų kandidatą į Vilniaus merus Remigijų Šimašių.

„Parama ponui R. Šimašiui – tai parama kandidatui į merus. Bet jokiu būdu – ne politinei jėgai“, – DELFI sakė V. Mazuronis.

Liberalų lyderis Eligijus Masiulis neslepia, kad partijos durys Mazuroniams atviros. Vis dėlto nei tėvas, nei sūnus į naują politinę valtį lipti neskuba.

R. Paksas: V. Mazuronis turėtų atsisakyti EP mandato

„Tvarkiečių“ lyderis Rolandas Paksas DELFI teigė, kad V. Mazuronio žingsnis – jokia staigmena. „Norėtųsi palinkėti žmogui gero kelio, gerų pasiekimų – tiek asmeniniame gyvenime, tiek būsimame politiniame. Daug kelio nueita kartu, daug išlaikyta. Stengsiuosi prisiminti tik gerus dalykus. O kad faktas įvyko – kas bent šiek tiek stebėjo politiką, tai tik įtvirtina tai, kas buvo. (…) Anksčiau ar vėliau tas taškas turėjo būti pastatytas“, – kalbėjo R. Paksas.

Paklaustas, ar mėgino sulaikyti V. Mazuronį, politikas teigė, kad narystė partijoje „nėra prievartinis dalykas“. Tiesa, dar praėjusią savaitę su partijos lyderiu susitikęs buvęs ministras esą nė žodžiu neužsiminė, kad partiją paliks prieš pat savivaldos rinkimus.

„Na, negavau nei skambučio, nei prašymo pasikalbėti iš V. Mazuronio. Yra taip, kaip yra“, – teigė „tvarkiečių“ lyderis.

R. Paksas neslepia – jo nuomone, su „tvarkiečiais“ į Europos Parlamentą (EP) išrinktas V. Mazuronis turėtų atsisakyti mandato.

„Manau, kad tai būtų labai gražu – kad politikas, kuris ateina į vienokią ar kitokią poziciją su viena programa, su viena partija, pakeisdamas arba išeidamas padėtų tą mandatą. Taip turėtų būti, mano supratimu. (…) Kiek aš atsimenu, dar nė vienas politikas, nežiūrint kokios partijos, palikdamas partiją – ar garsiau, ar ne taip triukšmingai, kažkodėl mandatą pasilaiko sau“, – teigė „tvarkiečių“ vedlys.

R. Paksas nesitiki, kad V. Mazuronis padės EP mandatą. „Aš įsitikinęs, kad jis to nepasakys“, – reziumavo pašnekovas. Vis dėlto jei V. Mazuronis pateisintų buvusios partijos lyderio lūkesčius, eilėje į EP kitas būtų Petras Gražulis – partijos frakcijos Seime seniūnas ir kandidatas į Vilniaus merus.

Politologas: dalis rinkėjų nusisuks nuo partijos

Savo ruožtu Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius politologas Lauras Bielinis portalui LRT.lt kalbėjo, jog V. Mazuronio išėjimas iš partijos atsilieps „Tvarka ir teisingumas“ reitingams.

„Manau, iš tikrųjų bus poveikis reitingams. V. Mazuronis, taip pat ir A. Mazuronis, buvo vieni ryškesnių šios partijos atstovų. Dalis rinkėjų tikriausiai nusisuks nuo šios partijos“, – svarstė politologas.

L. Bielinio pasiteiravus, kaip šią situaciją turėjo suvaldyti partijos pirmininkas R. Paksas, politologas teigė: „Manau, kad R. Paksas, ko gero, nesugeba lygiavertiškai diskutuoti su manančiais kitaip. Galbūt tai mano nuomonė.“

V. Mazuronis yra vienas iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ kūrėjų, 2002–2003 metais buvo jos pirmininkas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.