Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.16 19:33

J. Kerry sveikinime Lietuvai – priminimas apie NATO įsipareigojimus

DELFI.lt 2015.02.16 19:33

Prezidento Baracko Obamos ir Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojų vardu sveikinu Lietuvos žmones su vasario 16-ąją paskelbtos nepriklausomybės 97-osiomis metinėmis, rašoma JAV valstybės sektoriaus Johno Kerry sveikinime.

Prezidento Baracko Obamos ir Jungtinių Amerikos Valstijų gyventojų vardu sveikinu Lietuvos žmones su vasario 16-ąją paskelbtos nepriklausomybės 97-osiomis metinėmis, rašoma JAV valstybės sektoriaus Johno Kerry sveikinime.

Šiemet sukanka 25-eri metai nuo tada, kai lietuviai drąsiai paskelbė nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos ir atkūrė nepriklausomą Lietuvos valstybę, kuri buvo įkurta 1918 m.

1990 m, kai lietuviai Vilniaus ir Kauno gatvėse rinko parašus peticijai už laisvę, tūkstančiai niujorkiečių už Atlanto susirinko pademonstruoti solidarumo – žengė Penktąja aveniu už nepriklausomą Lietuvą.

„Esu dėkingas už šiltą Lietuvos žmonių svetingumą, kurį patyriau per vizitą Vilniuje 2013 m. rugsėjį. Toliau stipriname mūsų dvišalius santykius per 2014 m. kovą įvykusį viceprezidento Jeo Bideno vizitą Vilniuje ir jo susitikimą su prezidente Dalia Grybauskaite, prieš vykstant 2015 m. Miuncheno saugumo konferencijai“, – rašoma jo pranešime.

Pasak JAV valstybės sekretoriaus, ryšiai tarp tautų gilūs, o mūsų kultūros susijusios.

„Kaip NATO sąjungininkės, esame įsipareigojusios ginti laisvę, demokratiją ir žmogaus teises. Taip pat per sportą ir meną išreiškiame savo vertybes. Amerikos avangardinio kino krikštatėvio Jono Meko darbai sieja mūsų šalis, kaip ir istorinė Lietuvos krepšinio komanda 1992 olimpinėse vasaros žaidynėse, kurios garsiąją emblemą sukūrė Niujorko menininkas. Jungtinės Valstijos didžiuojasi ilgalaikiais santykiais su jūsų šalimi ir mūsų bendravimu, spaudžiant dabartiniams iššūkiams. Tikimės darbuotis kartu su jumis, kuriant ateitį, kurioje bus taika, gerovė ir laisvė visiems žmonėms“, – tvirtina J. Kerry.

Šią iškilmingą dieną jis linkėjo visiems lietuviams taikos ir klestėjimo ateinančiais metais.

www.DELFI.lt

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi