Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Prezidentė ragina būti pasiruošusius ginti savo valstybę

BNS 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė minint Valstybės atkūrimo dieną ragina būti pasiruošusius ginti savo valstybę.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė minint Valstybės atkūrimo dieną ragina būti pasiruošusius ginti savo valstybę.

„Vasario 16-oji – visada ypatinga diena. Ji mums primena griuvėsius, iš kurių buvo atstatyta mūsų valstybė, ir jos pamatus, kurie niekada nebuvo sugriauti – mūsų lietuvišką dvasią. Ši diena mums primena ir apie išskirtinę drąsą, kurios reikėjo Lietuvai praėjusio amžiaus pradžioje, pakilusiai vaduotis iš imperinės Rusijos gniaužtų. Šiandien mums ir vėl reikia tos pačios didvyrių dvasios ir tos pačios drąsos – kad išsaugotume viską, ko esame pasiekę“,  – pirmadienį per iškilmingą vėliavų pakėlimo ceremoniją Daukanto aikštėje sakė prezidentė.

„Dabar Lietuva – lygiateisė garbingų valstybių partnerė. Mūsų balsą ne tik girdi, bet į jį įsiklauso dėl ypatingos mūsų patirties. Žinome, ką reiškia netekti savo žemės, prarasti namus ir artimuosius. Mus mėgino nutildyti, atimti gimtąją kalbą, suskaldyti, tačiau mūsų tauta sugebėjo atsitiesti, laisvės kovose ir vienybėje atsiremdama į didingą istoriją ir kultūrą. Esame vėl savarankiški, bet nesame vieni. Mus vertina ir saugo“, – kalbėjo šalies vadovė.
„Būkime mylintys, rūpestingi ir visada pasirengę ją puoselėti ir saugoti, o jeigu reikės – ir ginti“, – ragino prezidentė.

Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, premjeras Algirdas Butkevičius su žmona Janina, kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, pirmasis faktinis šalies vadovas atkūrus nepriklausomybę, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.
Lietuva pirmadienį švenčia Valstybės atkūrimo dieną. 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Taryba Vilniuje paskelbė atkurianti nepriklausomą, demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi