Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.28 10:50

Premjeras: padarysime viską, kad valstybės saugumas būtų užtikrintas

LRT.lt 2019.03.28 10:50

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Seimo posėdyje, kuris skirtas Lietuvos narystės NATO 15 -os metų sukakčiai.

Premjeras akcentavo, kad minint 15-ąsias narystės NATO Aljanse metines, šiandien vis tik negalime tvirtinti, jog esame visiškai saugūs. Mūsų kaimynė nuosekliai laužo tarptautinės teisės principus, užgrobia suverenių valstybių teritorijas ir atvirai grūmoja Vakarų pasauliui, mūsų bendroms vertybėms. Šiandieninėje realybėje melas, korupcija, kiršinimas ir mūsų pačių silpnybės tampa nedraugų ginklais, o moderniosios technologijos leidžia nusitaikyti į labiausiai pažeidžiamas mūsų vietas.

Pasak S.Skvernelio, Rusijos veiksmai prieš Sakartvelą ir Ukrainą, bandymai paveikti Vakarų valstybių demokratinius procesus pažadino mūsų visuomenes ir mūsų politikus. Tik po šių sukrėtimų suvokėme, kad ilgus metus ignoruotas 2 procentų susitarimas nors ir nerašytas, bet realiai egzistuoja ir objektyviai nubrėžia tik minimalias investicijų į mūsų visų saugumą ribas.

„Džiaugiuosi, kad mano vadovaujama Vyriausybė dvejais metais anksčiau, nei buvo sutarta, įvykdė visus įsipareigojimus mūsų piliečiams ir partneriams. Lietuvos pasirinktas kelias didinti išlaidas gynybai, nepaisant spartaus šalies BVP augimo, buvo ne kartą įvardytas kaip pavyzdys kitoms NATO partnerėms. Natūralu, kad ir toliau negalime sustoti“,- sakė premjeras. 

Vyriausybės vadovas apgailestavo, kad  prieš 15 metų pritrūko atsakomybės ir nebuvo padarytos svarbios investicijos į valstybės  saugumą. Laiku padaryta 4 milijardų eurų investicija į saugumą galėjo reikšmingai pakeisti mūsų parengtį ir saugumo situaciją regione.

Todėl, pasak S.Skvernelio, tikrai galima suprasti mūsų partnerių Jungtinėse Amerikos Valstijose pasipiktinimą dėl per menko Europos įsipareigojimo viso Aljanso pajėgumams. Negalime vien reikalauti iš partnerių, privalome ir patys ženkliai ir realiai prisidėti prie visų mūsų saugumo.

Pabrėžta, kad ir toliau Lietuvos ginkluotosios pajėgos turi aktyviai dalyvauti tarptautinėse operacijose ir taip išpildyti pagrindinį NATO Aljanso – solidarumo – principą bei užtikrinti tinkamą kovinę patirtį. Misijų planavimas privalo užtikrinti svarų indėlį į Aljansą. Tik laiku ateidami į pagalbą partneriams galėsime tikėtis ir jų paramos.

Premjeras akcentavo, jog šiemet minime ne tik Lietuvos narystės NATO 15 metų sukaktį, bet ir paties Aljanso 70-metį. Nepaisant visų išbandymų, įtampos kurstymo, apsižodžiavimų ir vidinių ginčų, privalome užtikrinti mūsų tvirtybę ir vienybę.

Ministras Pirmininkas užtikrino, kad šiandieninė Lietuvos Vyriausybė prisidės viskuo, kuo galės, kad šalies ir viso Aljanso saugumas būtų užtikrintas. Jis paragino visus net ir sunkiausiomis akimirkomis nepamiršti, dėl ko pradėjome eiti transatlantiniu keliu. Tai – vienintelis kelias.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi