Lietuvoje

2019.03.28 10:39

Gražulis persigalvojo: nedalyvaus nei prezidento, nei EP rinkimuose

Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.03.28 10:39

Parlamentaras Petras Gražulis nutarė šiemet nedalyvauti nei prezidento, nei Europos Parlamento (EP) rinkimuose. LRT.lt politikas pripažino, kad šalies vadovo rinkimams nesurinko pakankamo kieko jį remiančių žmonių parašų, o siekis dalyvauti EP rinkimuose tiesiog buvo per daug skubotas.

Ketvirtadienis yra paskutinė diena, kai pretendentai į kandidatus į prezidentus Vyriausiajai rinkimų komisijai turi pateikti jų kandidatūras remiančių asmenų parašų lapus. Pretendentams į kandidatus į prezidentus reikia surinkti 20 tūkst. juos remiančių žmonių parašų.

P. Gražulis tikino, kad reikalingo parašų kiekio prezidento rinkimams nesurinko, tad ir šalies vadovo rinkimuose nedalyvaus.  

„Ne, neturiu parašų. Kažkiek turiu parašų, elektroniniu būdu surinkęs 2 tūkstančius. Elektroniniu būdu tikėjausi daugiau surinkti, bet pamačiau, kad skaičius nedidelis, silpnai auga, tai nusprendžiau beveik ir nerinkti parašų. Be struktūros tai daryti sunku“, – LRT.lt pasakojo P. Gražulis.

Seimo narys tvirtino net nesidomėjęs, kiek iš viso parašų jis surinko. Vykti į VRK jis taip pat neketina.

P. Gražulis anksčiau buvo nusprendęs dalyvauti ir EP rinkimuose su rinkimų komitetu „Už Lietuvą vyrai ir moterys su Petru Gražuliu“. Tačiau, kaip teigė politikas, ir šio siekio jis atsisako.

„Išregistravau komitetą. Labai užstatas didelis. Patekti į EP taip pat yra labai sudėtinga. Pagalvojau, kad čia buvo paskutinės dienos planas, draugų, kolegų išprovokuotas. Mačiau, kad klaida“, – kalbėjo P. Gražulis.