Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.28 10:28

Juozaitis VRK įteikė surinktus parašus: tikiuosi pergalės

ELTA 2019.03.28 10:28

Šalies vadovo posto siekiantis Arvydas Juozaitis Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) ketvirtadienį grąžino parašų rinkimo lapus. Į prezidentus besitaikantis kandidatas nurodė, kad buvo surinkti 22 508 parašai popieriniuose parašų rinkimų lapuose ir 13 886 parašus portale „Rinkėjo puslapis“.

A. Juozaičio teigimu, nors reitingai jam nėra palankūs, jis tikisi pergalės prezidento rinkimuose.

„Pačias aukščiausias galimybes matau, žinoma, – pergalė. Tikiuosi antro turo, bet galima ir per pirmą turą laimėti“, – šaržavo A. Juozaitis.

Pagal prezidento rinkimų įstatymą pretendentų būti kandidatais į Respublikos prezidentus parašų rinkimas baigiamas kovo 28-ąją.

VRK darbo grupė turės patikrinti pateiktus parašus. VRK, patikrinusi surinktus parašus ir išnagrinėjusi, ar nebuvo padaryta pažeidimų, priims sprendimą dėl pretendentų įregistravimo kandidatais.

Parašų rinkimo lapus Vyriausiajai rinkimų komisijai grąžino prezidento posto siekiantys europarlamentaras Vytenis Povilas Andriukaitis, Valdemaras Tomaševskis, premjeras Saulius Skvernelis bei ekonomistas Gitanas Nausėda, europarlamentaras Vytenis Povilas Andriukaitis.

Patvirtinti kandidatų sąrašai balandžio 12 d. bus paskelbti VRK interneto svetainėje.

Kad galėtų dalyvauti prezidento rinkimuose, kandidatai privalo surinkti 20 tūkst. rinkėjų parašų.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną. Antras prezidento rinkimų turas – gegužės 26 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi