Naujienų srautas

Lietuvoje2012.12.20 15:53

Seimas panaikino V. Uspaskicho teisinę neliečiamybę

LRT.lt 2012.12.20 15:53

Už Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimą balsavo 86 Seimo nariai, prieš – 29, susilaikė 15.        

Už Darbo partijos lyderio Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės panaikinimą balsavo 86 Seimo nariai, prieš – 29, susilaikė 15. Seimas taip pat balsuos dėl Vytauto Gapčio ir Vitalijos Vonžutaitės neliečiamybės atėmimo.

Po nepalankaus balsavimo V. Uspaskichas žurnalistams sakė, kad jaučiasi labai gerai. „Jau laisvas žmogus, tvarkingai galėsiu dirbti valstybinį darbą“, – sakė jis.

Politikas neslėpė, jog buvo vilčių, norų, kad jį palaikytų koalicijos partneriai, bet tai „jų sąžinės reikalas“.

Pasak V. Uspaskicho, Seimo sprendimas palengvina kai kuriuos dalykus.

„Todėl, kad iš tikrųjų jau buvau sukaupęs 3,8 mln. litų ir padėjau į vieną antstolių kontoros sąskaitą. Jeigu būtų toks sprendimas išsaugoti mano imunitetą, aš būčiau pervedęs visą tą sumą. Dabar pagalvosiu, vietoj 3,8 mln. Lietuva gaus gal kokius 50 ar 60...“, – svarstė V. Uspaskichas.

Politiko teigimu, dėl jo imuniteto atėmimo Prezidentė „suvaidino tiesioginį vaidmenį, nes pas mus prokurorai ir teismai nėra laisvi“.

Paklaustas, kaip jam pavyksta atlaikyti didelį psichologinį krūvį, V. Uspaskichas prisipažino, kad vaistų nevartoja, šiek tiek užsiima joga ir meldžiasi.

„Galiu pasakyti, kad jau 15 metų kas rytą aš darau trumpą maldą, tarp kitko meldžiuosi ir už oponentus, kad jiems būtų viskas gerai. Aš propaguoju ezoterinį gyvenimo supratimą ir tiksliai žinau: ką tu pasiūsi į Visatą, tai grįš atgal“, – žurnalistams atviravo į prokurorų rankas atiduotas V. Uspaskichas.

V. Uspaskichas: viskas čia aišku iš anksto

Ketvirtadienį iš Seimo tribūnos V. Uspaskichas dar kartą akcentavo, kad Darbo partijos byla yra politinė.

Jis ironizavo, kad visi tokie švarūs, o jis esąs nusikaltėlis. „Su manimi bijo sveikintis netgi tie seni pažįstami, su kuriais „čierką“ išgerdavom“, – apgailestavo politikas ir pridūrė, kad „viskas čia aišku iš anksto“.

Pažymėjęs, kad yra tikintis, V. Uspaskichas patarė kolegoms: „Neteisk ir nebūsi teisiamas“.

Savo ilgoje kalboje Darbo partijos lyderis, prisimindamas bylos eigą, tyrimo aplinkybes, akcentavo žmogaus teisių pažeidimus, žmogaus žeminimą.

„Tai yra politinė byla – aiškiai ir suprantamai“, – kartojo V. Uspaskichas.

Pasak jo, oponentai norėjo, kad jis nebūtų prileistas prie valdžios ir jis neprileistas. „Ko dar reikia? Kraują pačiulpti – jokių problemų, aš bijau vieno – būti apšmeižtas. (...) Aš kovosiu iki galo ir įrodysiu, kad tai yra netiesa“, – aistringai kalbėjo V. Uspaskichas.

Tačiau emocinga V. Uspaskicho kalba dešiniųjų neįtikino. Konservatorius Jurgis Razma tvirtino, kad „žanras artistinis“, jo kolega Kęstutis Masiulis sakė, kad tai „šou ir farsas“. Konservatoriaus Arvydo Anušausko nuomone, „tai gerai išmokta kalba“.

Tuo tarpu gindama kolegas „darbietė“ Dangutė Mikutienė pareiškė, kad Darbo partijos frakcijos nariai prašo naikinti ir visų šios frakcijos narių imunitetus.

Balsuoti slaptai pagal savo sąžinę kvietė „tvarkietis“ Petras Gražulis.

Svarstant „darbiečių“ neliečiamybės atėmimo klausimą į Seimo posėdžių salės balkoną susirinko Darbo partijos rėmėjai, apsigaubę mėlynais Darbo partijos šalikais. Posėdį stebėjo ir kita komanda - už neliečiamybės panaikinimą pasisakantis baltomis pirštinėmis vilkintis jaunimas.

Seime prasidėjus „darbiečių“ neliečiamybės svarstymui, opozicija paprašė, kad posėdžiui pirmininkaujantis Seimo Pirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas nusišalintų, tačiau V. Gedvilas to nepadarė.

Palaikydama Seimo vadovą „darbietė“ Virginija Baltraitienė priminė, kad svarstant konservatoriaus Vito Matuzo neliečiamybės klausimą tuometė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė irgi pirmininkavo posėdžiui.

Konservatoriaus Andriaus Kubiliaus nuomone, būtų žymiai etiškiau, jeigu V. Gedvilas nusišalintų. Pačiam priimti sprendimą ir nusišalinti jį pakvietė ir liberalas Gintaras Steponavičius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi