Lietuvoje

2015.02.14 18:35

Specialistai gyventojus ragina laiptines plauti reguliariai ir bent kartą per savaitę

Atlikę tyrimus Kauno daugiabučių laiptinėse, mikrobiologai rado žmonių sveikatai pavojingų kirmėlių ir bakterijų. Specialistai gyventojus ragina laiptines plauti reguliariai ir bent kartą per savaitę.

Atlikę tyrimus Kauno daugiabučių laiptinėse, mikrobiologai rado žmonių sveikatai pavojingų kirmėlių ir bakterijų. Specialistai gyventojus ragina laiptines plauti reguliariai ir bent kartą per savaitę.

Vieni daugiabučiuose gyvenantys kauniečiai laiptines valo patys, kiti už tai moka tokias paslaugas teikiančioms bendrovėms arba pačių susirastiems valytojams. Pasak daugiabučius administruojančios bendrovės atstovų, kai kurios laiptinės neplautos metus ar ilgiau.

Daugiabučių laiptines mikrobiologiniams ir parazitologiniams tyrimams Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos specialistai pasirinko atsitiktinai – nesilankyta tik bendrabučiuose ir naujos statybos namuose. Mėginiai imti nuo lauko ir buto durų, rankenų, radiatorių, turėklų, palangių, laiptų.

„Iš dešimties šešiose laiptinėse yra rastos spalinukės ir pelėsinis grybas. Tai, kaip žinia, šitos dvi bakterijos iš tikrųjų labai kenkia sveikatai – žarnynui ir kvėpavimo takams. Noriu pažymėti, kad grėsmė susirgti tam tikrom ligom ypatingai daro įtaką vyresnio amžiaus žmonėms ir vaikams“, – aiškina daugiabučius namus prižiūrinčios bendrovės atstovė Jurgita Balčiūnaitienė.

Pasak specialistų, tik pašluoti laiptinių neužtenka.

„Siūlome bent kartą per savaitę ją išsivalyti šlapiuoju būdu, akcentuoju periodiškumą. Ir antras dalykas – dezinfektantai: dezinfekuoti visus paviršius, turėklus, rankenas – ten, kur žmogus turi kontaktą laiptinėje, kad viso šito neparsineštų į namus“, – sako aplinką ir teritorijas prižiūrinčios bendrovės vadovas Mindaugas Strigockis.

Daugiabučių laiptinės pernai tirtos ir Vilniuje – čia rasta itin pavojingo auksinio stafilokoko bakterijų. Valymo paslaugas teikiančios bendrovės vadovas pastebi, kad sostinėje, Klaipėdoje ir Šiauliuose profesionalių valytojų paslaugomis naudojasi daugiau daugiabučių gyventojų nei Kaune.