Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 14:08

Daugiausia teistų kandidatų – „darbiečių“ ir „tvarkiečių“ sąrašuose

BNS 2015.02.14 14:08

Savivaldos rinkimuose dalyvauja 264 teisti kandidatai į tarybos narius bei 23 kandidatai į merus, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Savivaldos rinkimuose dalyvauja 264 teisti kandidatai į tarybos narius bei 23 kandidatai į merus, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys.

Daugiausia – per šimtas kandidatų – įrašyti į valdančiajai koalicijai priklausančių partijų sąrašus. Darbo partijos sąrašuose kandidatuoja pusšimtis nors kartą teismo nuosprendį išgirdusių politikų, partijos „Tvarka ir teisingumas“ – 40, Lietuvos socialdemokratų partijos – 27.

Tarp Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų keliamų kandidatų teisti – 22, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Liberalų sąjūdžio – po 19, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) – 18, Liaudies partijos – 15.

Kitų partijų sąrašuose teistų kandidatų yra nuo vieno iki penkių.

Visuomenių rinkimų komitetų sąrašuose – 31 nuosprendį išgirdęs asmuo.

Daugiausia – keturis – teistų kandidatų į merus kelia sostinės mero Artūro Zuoko vadovaujama Laisvės sąjunga. Tris tokius kandidatus turi Liaudies partija, po du – Socialdemokratų partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga bei „Tvarka ir teisingumas“.

Dar 280 teistų, bet to nenurodžiusių kandidatų anketoje, pretendentų VRK pašalino iš rinkimų.

Įstatymas numato, kad kandidatas turi nurodyti anketoje, jei po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos ar užsienio valstybės teismo įsiteisėjusiu nuosprendžiu buvo pripažintas kaltu dėl nusikalstamos veikos. Teistumą dėl sunkaus ar labai sunkaus nusikaltimo padarymo reikia nurodyti be išlygų. Tuo metu okupacinio režimo teismo sprendimas dėl nusikaltimo valstybei nenurodomas.

Iš viso savivaldos rinkimuose dalyvauja per 15 tūkst. kandidatų į tarybų narius bei apie 400 – į merus.

Rinkimai į savivaldybių  tarybas bei tiesioginiai merų rinkimai vyks kovo 1 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi