Lietuvoje

2019.03.27 19:20

Laisvės gynėjo sūnus: dabar prie širdies pridėję ranką galime sakyti, kad teisėtai iškovojome laisvę

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.27 19:20

Laisvės gynėjo Antano Sakalausko sūnus Jonas Sakalauskas atidžiai sekė Sausio 13-osios bylos nuosprendžio transliaciją. Jo teigimu, jei byla būtų užbaigta 1998–2002 m., tai ir mūsų Rytų kaimynai būtų kitaip reagavę, o dabar reakcija bus neadekvati.

J. Sakalauskas, tarp savo darbų žiūrėjęs Sausio 13-osios bylos nuosprendžio paskelbimo tiesioginę transliaciją, džiaugėsi, kad padėtas taškas byloje, kuri atrodė jau niekada nesibaigs. Jo teigimu, Lietuvoje visi žino Sausio 13-osios įvykius, bet dabar ir pasaulyje bus mažiau galimybių įvairioms interpretacijoms, nes byloje yra labai konkretūs atsakymai į visus klausimus.

„Laukiau to teismo nuosprendžio gerokai anksčiau, kol mano tėvas buvo gyvas. Bet geriau vėliau, negu niekada“, – sakė J. Sakalauskas.

Vyras prisimena daug kalbėdavęs su savo tėvu apie šią bylą, 1991 m. sausio 13 d. naktį, įvykius prieš ir po jos.

„Jis apie kaltininkus daug nešnekėjo, džiaugėsi, kad galėjo prisidėti prie Lietuvos laisvės, ir kad jo auka, kaip jam beskaudėtų, buvo mums visiems. Jis tikrai būtų sekęs šitą informaciją ir jam būtų svarbu, kad taškas padėtas ir teisingumas istorijoje yra“, – kalbėjo Laisvės gynėjo sūnus.

J. Sakalauskas įsitikinęs, kad bylos tyrimas ir nagrinėjimas teisme užtruko pernelyg ilgai, nes per tą laiką jau užaugo kelios kartos, ir gal ne viskas visiems buvo aišku, laikas nugludino aktualijas.

„Laikas – ne mūsų sąjungininkas. Jeigu tai būtų įvykę, tarkim, kokiais 1998 m. ar 2002 m., kita reakcija būtų ir mūsų Rytų kaimynų. Šiandien, manau, ji bus neadekvati“, – svarstė J. Sakalauskas.

Jis mano, kad Lietuvai šis nuosprendis reiškia, kad galutinai baigiame diskusiją dėl Sausio 13-osios nakties ir Laisvės kovos.

„Tai buvo ypatingai taikus judėjimas, kuris visam pasauliui įrodė, kad taip galima iškovoti laisvę. Niekas neįrodė, kad buvo kitaip, buvo rengiamos kažkokios provokacijos, naudojami nešvarūs modeliai. Mes, kaip tauta, valstybės patriotai, veikėme teisingai, moraliai, ir prie širdies pridėję ranką dabar galime sakyti, kad teisėtai iškovojome laisvę“, – sakė J. Sakalauskas.

Laba diena, Lietuva

Plačiau apie tai – Gabrielės Kloniūnaitės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.