Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.27 17:50

Mykolas Majauskas: naujas „Revolut“ tyrimas – asmeninė Stasio Jakeliūno vendeta prieš Lietuvos banką

Žygintas Abromaitis 2019.03.27 17:50

Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Stasys Jakeliūnas pasiryžęs įrodyti, kad „Revolut“ kelia grėsmę Lietuvai. Komitete trečiadienį jis sulaukė palaikymo teikti siūlymą Seimui, kad įpareigotų strateginių įmonių sandorius tikrinančią komisiją trečią sykį tirti „Revolut“ veiklą.

Stasys Jakeliūnas, žingsniuodamas į Seimo biudžeto ir finansų komitetą, pareiškė, kad su Seimo pagalba ar be jos sieks inicijuoti dar vieną tyrimą dėl specializuoto banko licenciją gavusio startuolio „Revolut“. Palaikymo komitete visgi sulaukė – bus prašoma Seimo įpareigoti strateginių įmonių sandorius tikrinančią vyriausybinę komisiją trečią sykį vertinti, ar „Revolut“ nekelia grėsmės šaliai.

Pasak S. Jakeliūno, Lietuvos banko vadovas galėjo daryti įtaką specialiajai komisijai vadovaujančiam vyriausybės vicekancleriui Alminui Mačiuliui. Tad abejoja ar šis gali eiti pareigas komisijoje.

„Kiekvienoje komisijoje yra pakaitiniai asmenys, tiek pirmininkui, tiek komisijos nariams. Bent jau, jeigu aš organizuočiau posėdį, tai aš pasiūlyčiau, kad visi žmonės, kurie nedalyvavo ankstesniuose posėdžiuose, nagrinėtų tas aplinkybes ir faktus“, – kalbėjo Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas S. Jakeliūnas.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas S. Jakeliūno teiginius dėl galimo „Revolut“ protegavimo ir įtakos vicekancleriui vadina tikrovės neatitinkančiais.

„Nei Lietuvos bankas, nei Lietuvos banko valdyba ar jos pirmininkas niekada jokiais būdais nėra bandę daryti ar darę įtaką Lietuvos Respublikos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijai ar šios komisijos pirmininkui“, – teigė V. Vasiliauskas.

Vyriausybės vicekancleris A. Mačiulis sulaukė premjero Sauliaus Skvernelio palaikymo.

„Neturiu abejonių dėl tinkamumo. Komisija vertina, sprendimus priima pagal tuos duomenis, kokius tuo metu turi. Tai tie sprendimai buvo priimti pagal tuos duomenis, kuriais disponavo komisija“, – sakė S. Skvernelis.

S. Jakeliūnas aiškina, kad „Revolut“ siūlomas verslo modelis neigiamai veikia rinką, o Didžiojoje Britanijoje vykstantys tyrimai atskleidžia vis daugiau detalių – finansų startuolis turi aiškintis dėl bendrovės veiklos ir planų skaidrumo bei tariamų bendrovės ryšių su Rusija.

Finansų ministras Vilius Šapoka pritaria Biudžeto ir finansų komiteto dar vieno tyrimo iniciatyvai.

„Aš tomis mūsų institucijomis visiškai pasitikiu. Jeigu reikia įvertinti situaciją, trečią, ketvirtą, penktą ar dešimtą kartą, tai manau, kad tą vertinimą institucijos padarys“, – kalbėjo V. Šapoka.

Tačiau ne visi komiteto nariai pritaria tokiam sprendimui – opozicijos atstovai sako, kad „Revolut“ veikla nekelia jokios grėsmės, o abejonės kursto nepasitikėjimą valstybės institucijomis ir daro reputacinę žalą Lietuvai.

„Greičiau čia pono S. Jakeliūno asmeninė vendeta prieš Lietuvos banką ir Lietuvos banko pirmininką. Dėl šito konflikto, dėl šitų veiksmų, kenčia Lietuvos prestižas, kenčia bankinis sektorius, kuriam labai reikalinga konkurencija ir naujos papildomos paslaugos, kurios mažintų įkainius vartotojams“, – sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys M. Majauskas.

„Revolut“ veiklos esą metamą šešėlį išsklaidyti S. Jakeliūnas ketina net jeigu Seime komiteto iniciatyva nesulauks palaikymo. Žada pats kreiptis į Europos bankų priežiūros instituciją, kuri įvertintų, ar Lietuvos bankas tinkamai vykdė pareigas ir neprotegavo „Revolut“.

Žinios. Nuosprendis istorinėje Sausio 13-osios byloje

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi