Lietuvoje

2019.03.27 20:50

Ekspertas apie Rusijos reakciją į Sausio 13-osios bylą: tai bus panaudota jų dezinformacijos kampanijoje

Trečiadienį Sausio 13-osios byloje 67-iems Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečiams skirtos bausmės nuo ketverių iki 14 metų.

Dauguma kaltinamųjų nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.

Vilniaus politinės analizės ekspertas Marius Laurinavičius, komentuodamas teismo paskelbtą nuosprendį sako, kad žengtas teisingumo žingsnis, o reaguoti į būsimas Rusijos reakcijas Lietuvai nevertėtų.

„Kalbant apie konkrečią Rusijos reakciją, šiuo atveju, mes ją matome nuo praėjusios vasaros, kuomet viešai paaiškėjo, kad jie teisiškai persekioja mūsų prokurorus, teisėjus. Neseniai sužinojome, kad net už akių pateikti kaltinimai vienam iš prokurorų. Ta kampanija turi du tikslus – vienas jų yra bauginimas ir spaudimas, bandymas parodyti, kad jie ir mūsų piliečius bando ir gali persekioti, o kita, tai ta pati dezinformacijos kampanija, kuri vyksta ir vyks. Nusikaltimų, už kuriuos yra nuteisti bylos kaltinamieji, esą nebuvo, o iš tikro nusikaltimus daro tie, kurie juos persekioja. Dezinformacijos kampanija vyksta seniai, galime prisiminti, kad toje kampanijoje yra sudalyvavę ir Lietuvos piliečiai, pavyzdžiui, A. Paleckis“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ klabėjo M. Laurinavičius.

Anot M. Laurinavičiaus, tai kokia yra dabartinė Rusija, ji pradėjo kurti gerokai anksčiau nei vyko kruvinieji sausio įvykiai.

„Mes dažnai įsivaizduojame, kad tokia, kokia yra Rusija, ji susikūrė atėjus į valdžią V. Putinui. Tačiau, tai yra klaida taip manyti. Tai pradėjo kurtis gerokai anksčiau nei prasidėjo kruvinieji sausio įvykiai, tačiau tai buvo dalis to proceso, kurio rezultatą dar ir matome šiandieninėje Rusijoje“, – sakė ekspertas.

Anot jo, Rusija ir vėl bandys išnaudoti šį teismo sprendimą, tiesa, nupiešdami jį taip, kai jai būdinga, su didele dezinformacijos doze, o tai nei sumažins, nei padidins Rusijos kampanijos nukreiptos prieš Vakarus.

Primename, kad Vilniaus apygardos teismas trečiadienį buvusį sovietų gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą pripažino kaltais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų už dalyvavimą sovietų agresijoje 1991 metų sausio 13-ąją.

M. Golovatovą teismas už akių nuteisė 12 metų laisvės atėmimo bausme, D. Jazovui skirta 10 metų bausmė, Jurijus Melis sulaukė 7 metų bausmės.

Laba diena, Lietuva

Terminuotos laisvės atėmimo bausmės skelbtos gerą pusdienį ir kitiems kaltinamiesiems.