Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.27 15:40

Įkandin lyderių: Skvernelio kraityje – daugiau nei 36 tūkst. rinkėjų parašų

Premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė parašus, remiančius jo dalyvavimą prezidento rinkimuose.

Pranešta, jog popieriniuose lapuose surinkta 30 tūkst. 466 parašai, dar per 6 tūkst. už S. Skvernelio kandidatavimą pasirašė elektroniniu būdu.

Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyviams privalu surinkti ne mažiau kaip 20 tūkst. rinkėjų parašų.

Skaičiaus nesureikšmino

Kol kas vienintelis iš VRK parašus asmeniškai pristačiusių prezidento posto siekiančių politikų S. Skvernelis nesureikšmino, kad surinktų elektroninių parašų skaičiumi nusileidžia daugeliui savo oponentų. Premjeras gynėsi, kad tradicinis parašų rinkimas turi didesnę vertę, todėl ir buvo nuspręsta į juos koncentruotis. 

„Aš manau, kad tie žmonės, kurie pasirengę balsuoti už mane, jie tą tikrai padarys. Nėra pas mus lenktynių, kad kuo daugiau pasirašytų. Mes orientavomės būtent į popierinių, klasikinių parašų rinkimą, nes labai svarbus betarpiškas kontaktas su žmonėmis“, - sakė S. Skvernelis. 

Tik partijos finansinę paramą kol kas rinkimuose naudojantis premjeras tikino, kad kol kas lėšų pakanka, tačiau, pabrėžė jis, ateityje stengsis sudaryti sąlygas žmonėms aukoti jo prezidentinei kampanijai. 

„Mes kol kas neprašėme tokios pagalbos. Prasidėjus realiai rinkiminei kampanijai, be abejo, sudarysime galimybes žmonėms, kurie nori ir gali prisidėti prie rinkiminės kampanijos finansavimo“, - sakė S. Skvernelis.

Šiuo metu S. Skverneliui 100 tūkst. eurų yra pervedusi jį rinkimuose remianti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Parašus VRK jau yra pateikęs ekonomistas Gitanas Nausėda bei Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Ketvirtadienis yra paskutinė diena parašams pateikti.

Rinkimai vyks gegužės 12 dieną. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi