Lietuvoje

2019.03.27 15:09

Teisininkai ir politologai: individualizuotos Sausio 13-osios bylos bausmės rodo, kad teismas atliko savo darbą

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.27 15:09

Teisininkai ir politologai sako, kad teismo nuosprendis Sausio 13-tosios byloje labai svarbus tiek istorinei valstybės atminčiai, tiek ir teisinės valstybės institucijų darbui.

„Džiugu, kad byla pirmoji bylos stadija eina į pabaigą, tai labai svarbu tiek istorinei atminčiai, tiek teisinės valstybės institucijų darbui ir kitiems dalykams. metai man turbūt ne tiek svarbu, man be galo įdomu kaip teismas kvalifikuos tuos nusikaltimus, tai yra šiandien visą dieną nuosprendis bus skaitomas ir mes išgirsime dar labai daug įdomių dalykų. O tai, kad nuosprendžiai yra individualizuoti, aš manau tai byloja, kad teismas iš tiesų atliko savo darbą ir ne šiaip masiškai nuteisė didelę žmonių, bet įvertino kiekvieno indėlį, vaidmenį“, – sakė MRU profesorius Justinas Žilinskas.

„Tai labai svarbu mažiausiai dviem aspektais, tai pirmiausia tiems žmonėms, kurie patyrė įvairiausius sunkumus ir kančias ir sužalojimus, ir aišku prarado artimuosius, tai čia vien tas jausmas, kad įvyko kažkoks teisingumo įgyvendinimas, kad ir kaip jis būtų interpretuojamas paskui, antras aspektas, ne mažiau svarbus yra tai, kad yra labai svarbi Lietuvos valstybingumo pasakojimo arba šiuolaikinio valstybingumo dalis, nes visgi reikia prisiminti, kad tai vienas iš pirmųjų tokių šiuolaikinės valstybės pirmųjų žiaurių įvykių, tragedijų ir jos labai svarbios paskui, galvojant, kas yra Lietuvos valstybė, kokiu būdu ji atsirado“, – sakė VU TSPMI profesorė Dovilė Jakniūnaitė.

„Sausio 13-osios byla yra itin svarbi tiek mūsų valstybės nepriklausomybės istorijai, tiek ir savo apimtimi – tyrėjų ir teisėjų atliktu didžiuliu darbu. Šios bylos baigties laukėme ilgus metus, kad daugybės liudininkų parodymais ir kitais bylos faktais būtų pagrįsta tiesa, ir kokie asmenys yra atsakingi už tragiškus įvykius“, – teigė teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Anot ministro, kai įsiteisės Vilniaus apygardos teismo nuosprendis, bus teisinis pagrindas išduoti Europos arešto orderį  ir pradėti kaltininkų paiešką.

 

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.