Lietuvoje

2019.03.27 12:07

Golovatovo atstovas pasipiktinęs: valstybė manipuliuoja teise

(papildyta 13:21 val.)
Gytis Pankūnas, LRT.lt, BNS2019.03.27 12:07

Buvusio KGB karininko Michailo Golovatovo, kuriam teismas Sausio 13-osios byloje skyrė 12 metų laisvės atėmimo bausmę, atstovas Ryšardas Burda stebisi teismo nuosprendžiu. Anot jo, nusikaltimai žmoniškumui turėtų būti vertinami kitaip, o tai, kad jo ginamajam skirta daugiau metų nelaisvės negu buvusiam sovietų gynybos ministrui Dmitrijui Jazovui, vadina nelogiškumu.

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį buvusį sovietų gynybos ministrą Dmitrijų Jazovą ir buvusį KGB karininką Michailą Golovatovą pripažino kaltais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų už dalyvavimą sovietų agresijoje 1991 metų sausio 13-ąją. M. Golovatovą teismas už akių nuteisė 12 metų laisvės atėmimo bausme, D. Jazovui skirta 10 metų bausmė. M. Golovatovo atstovas teisme R. Burda žurnalistams teigė nesuprantantis, kodėl jo ginamajam buvo skirta tokia bausmė.

„Principai, kad yra nusikaltimai žmogiškumui, šiuo atveju yra abejotini pagal tarptautinę teisę. [...] Šiandien, aš galvoju, teismas turėjo, jeigu galėjo, pritaikyti tai, ką jie buvo inkriminavę dar M. Burokevičiui kitoje byloje. Iš esmės mes turime dvi identiškas bylas. Vienoje byloje buvo pritaikytas senas įstatymas, o šitoje byloje pritaikytas 2011 m. įstatymas. Iš esmės valstybė manipuliuoja teise tam, kad priimti vieną ar kitą sprendimą, sau palankų“, – teismo sprendimą komentavo R. Burda.

Advokatas taip pat neslėpė, kad jį stebina ir tai, kad M. Golovatovas, kuris Sausio 13-osios įvykių metu buvo karininkas, gavo griežtesnę bausmę negu tuo metu gynybos ministro pareigas ėjęs D. Jazovas.

„D. Jazovas, maršalas, kuris atsakė už visas karines pajėgas, gavo mažiau negu jo pavaldiniai ir mano ginamasis M. Golovatovas. Tai yra tiesiog nuostabą keliantis dalykas. Nusikaltimas žmogiškumui, man atrodo, visiškai kitaip vertinami veiksmai vadovams. Pavaldiniai gauna daugiau negu vadovai... Tai yra visiškas nelogiškumas. Prisiminkime Niurnbergo procesą, tai išeitų taip, kad būtų beveik išteisinti tie, kurie organizavo tuos genocidus ir žmonių naikinimus“, – kalbėjo M. Golovatovo atstovas.

BNS žiniomis, nuteistųjų Sausio 13-osios byloje advokatai trečiadienį pranešė ketinantys skųsti Vilniaus apygardos teismo nuosprendį.

„Nuosprendis būtinai bus skundžiamas. Maršalas Jazovas gavo mažiau nei jo pavaldinys, tai nuostabą keliantis dalykas, – BNS teigė jis. M. Golovatovas ir R. Burda yra pasirašę sutartį dėl paslaugų teikimo. Advokatas žadėjo informuoti klientą apie jam paskelbtą verdiktą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.