Lietuvoje

2019.03.27 12:04

Premjeras neabejoja, kad Almino Mačiulis gerai vadovauja komisijai

BNS2019.03.27 12:04

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui Stasiui Jakeliūnui suabejojus, ar strateginių įmonių sandorius tikrinančios komisijos pirmininkui nebuvo daryta įtaka priimant sprendimus dėl Jungtinės Karalystės finansų startuolio „Revolut“, premjeras Saulius Skvernelis teigia neturintis abejonių dėl Almino Mačiulio tinkamo vadovavimo.

„Neturiu abejonių dėl tinkamumo. Komisija vertina, sprendimus priima pagal tuos duomenis, kuriuos tuo metu turi, tai tie sprendimai buvo priimti pagal tuos duomenis, kuriais disponavo komisija“, – trečiadienį žurnalistams vyriausybėje sakė S. Skvernelis.

„Jei komisija disponuos kitais duomenimis, ką ponas Jakeliūnas dabar teigia, svarstymas buvo ir mūsų specialiojoje komisijoje, nacionalinio saugumo komisijoje, tada bus pagrindas grįžti į komisiją ir persvarstyti šitą klausimą, jei bus naujos aplinkybės, nauji faktai, pagrįsti įrodymais“, – pridūrė jis. 

S. Jakeliūnas pareiškė siūlysiantis S. Skverneliui keisti Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos vadovą A. Mačiulį. 

„Siūlysiu premjerui pakeisti komisijos pirmininką, nes jis jau yra paveiktas, pažeistas ir niekaip nebegali objektyviai vertinti „Revolut“, – BNS pareiškė komiteto vadovas.

Jis siūlo komisijai atkreipti ypatingą dėmesį į tai, kad Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas galėjo daryti įtaką A. Mačiulio nuomonei apie „Revolut“. 

„Tai galėjo lemti palankų „Revolut“ vertinimą 2018 metų rugsėjo mėnesį vykusio komisijos posėdžio metu bei iš esmės prisidėti prie licencijos jam suteikimo“, – rašoma nutarimo projekte, dėl kurio siūloma balsuoti komiteto nariams.

V. Vasiliauskas tokius teiginius kategoriškai neigia. 

„Revolut Bank“ specializuoto banko veiklą ketina pradėti pirmoje šių metų pusėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.