Lietuvoje

2019.03.27 09:29

Karbauskis: greitai pamatysime tikrąsias Vaitkaus atleidimo priežastis

ELTA2019.03.27 09:29

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad susisiekimo ministro Roko Masiulio sprendimas atleisti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių Arvydą Vaitkų gali turėti dvi priežastis: opozicinių konservatorių ir liberalų interesų įgyvendinimą arba interesų grupių siekį vietoje A. Vaitkaus įstatyti sau patogesnį uosto vadovą.

R. Karbauskio teigimu, tokias prielaidas jis kelia dėl to, kad kito paaiškinimo, kodėl buvo atleistas, pasak jo, gerai dirbęs A. Vaitkus, tiesiog nėra.

„Aš pabandžiau atsakyti į klausimą, kaip man atrodo (žiūrint. – ELTA) iš šalies“, – „Žinių radijui“ trečiadienį kalbėjo R. Karbauskis. Politikas sakė, kad viena iš svarbių aplinkybių yra tai, jog Klaipėdos uostas yra iškėlęs beveik 2 mln. eurų vertės ieškinį buvusiam jo vadovui, opozicijoje esančio Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eugenijui Gentvilui.

„Kaip viskas atrodo iš šalies: atleidžiamas uosto direktorius, atleidžiamas, mums atrodo, be priežasties. Tad kyla klausimas, kieno interesas. Ir čia yra du variantai: arba interesas yra liberalų ir konservatorių – jų kaip opozicijos (...) Antra priežastis – tai, kad yra kažkokios interesų grupės, kurios matydamos galimybę pasodinti į uosto vadovą savo žmogų atsikratė dabartinio uosto vadovo“, – samprotavo „valstietis“. Pasak jo, jau greitu laiku bus galima patikrinti, kuris iš jo deklaruotų scenarijų yra teisingas.

„Mes tą greitai pamatysime – tas žmogus, kuris bus paskirtas, bus galima patikrinti jo ryšius ir tuomet bus aišku, kas čia vyko ir ar mes padarėme teisingas prielaidas. Juk negali būti, kad neegzistavo priežastis“, – apibendrino R. Karbauskis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt