Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Alytaus policija aiškinasi, kas paviešino J. Krasnicko įrašą

BNS 2015.09.08 13:45

Alytaus vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto, nukreipto prieš Alytaus merą socialdemokratą Jurgį Krasnicką, kurio balsas girdėti internete paviešintame skandalingame garso įraše.

Alytaus vyriausiasis policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto, nukreipto prieš Alytaus merą socialdemokratą Jurgį Krasnicką, kurio balsas girdėti internete paviešintame skandalingame garso įraše.

Alytaus policijos atstovė spaudai Kristina Janulevičienė BNS sakė, kad tyrimas pradėtas dar šeštadienį, gavus J. Krasnicko skundą.

„Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį „Šmeižimas“. Jis pateikė pareiškimą siekdamas išsiaiškinti, kas sukūrė ir kas galėjo patalpinti tą klipą“, – BNS sakė policijos atstovė.

Ji patvirtino, kad šiuo metu yra išsiųsta užklausa dėl įrašą svetainėje „YouTube“ patalpinusių asmens ar asmenų duomenų nustatymo.

Savaitgalį internete paskelbtame įraše girdėti, kaip vyras, vartodamas daug necenzūrinių žodžių, keikia mažą mero atlyginimą ir valstybę, kalba apie „milijonų“ pasisavinimą ir išsipirkimą iš teisėsaugos institucijų.

„Aš perpratau mechanizmus, aš manau arba sėsiu, arba užsidirbsiu bent keturis milijonus iš karto. (...) Tai suprask mane kaip žmogų teisingai, aš linkęs sužaisti „va bank“, – girdėti įraše kalbantis vyras.

J. Krasnickas neneigė, kad įraše girdėti jo balsas, tačiau tikino, kad tai yra „iš atskirų žodžių sumontuoti sakiniai“. Alytaus meras nepaaiškino, kokiame kontekste jis pasakė minėtus žodžius.

Partijos vadovybė pirmadienį paskelbė, jog žada laukti teisėsaugos institucijų ir Alytaus etikos komisijos išvadų, tačiau šią savaitę partijos kolegos likimą svarstę Alytaus skyriaus etikos sargai sprendimo nepriėmė ir jį permetė centrinei partijos valdžiai.

Premjeras ir socialdemokratų partijos vadovas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį viešai pareiškė, kad sprendimai dėl A. Krasnicko bus priimti tik teisėsaugai baigus ikiteisminį tyrimą dėl įrašo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.