Lietuvoje

2019.03.27 06:56

„Istorinio teisingumo byla“: Grybauskaitė išvyksta į Romą atidaryti naują ambasadą

Vaidotas Beniušis, BNS2019.03.27 06:56

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį išvyksta į Romą, kur oficialiai atidarys naująją Lietuvos ambasadą Italijoje.

Diplomatinė atstovybė įsikūrė patalpose, kurias Lietuva gavo kaip kompensaciją už sovietų nusavintą tarpukario pastatą „Villa Lituania“.

Prezidentės patarėjas Nerijus Aleksiejūnas ambasados atidarymą pavadino „paskutiniu tašku istorinio teisingumo byloje“.

Ambasada įsikūrė Italijos sostinės centre esančių „Blumenstihl“ rūmų ketvirtajame aukšte, 640 kvadratinių metrų patalpose. Pastatas yra saugomas architektūros paminklas.

Šias patalpas Lietuva gavo kaip kompensaciją už tarpukario Lietuvos ambasados pastatą „Villa Lituania“, jį per Antrąjį pasaulinį karą perėmė šalį okupavusi Sovietų Sąjunga.

„Vyko ilga kova, stengiantis ištaisyti šią istorinę neteisybę. Derybos su Italijos vyriausybe tęsėsi daugiau nei pora dešimtmečių“, – BNS sakė N. Aleksiejūnas.

Simbolinis ambasados atidarymas vyks ketvirtadienį. 

Garsaus italų architekto Luca Carimini XIX amžiaus pabaigoje projektuotuose rūmuose Lietuvai atitenka visas ketvirtasis aukštas.

Beveik 9 mln. eurų vertės patalpos Lietuvai 2013 metais perleistos 99 metams neatlygintinai naudotis su galimybe 2112 metais šį laikotarpį pratęsti.

Pastate „Villa Lituania“ iki šiol šeimininkauja rusų diplomatai.

Trijų dienų vizito metu D. Grybauskaitė taip pat susitiks su popiežiumi Pranciškumi. Ji „padėkos už šiltą ir nuoširdų popiežiaus vizitą Lietuvoje praeitais metais“, sakė N. Aleksiejūnas.

D. Grybauskaitę taip pat priims Italijos prezidentas ir Senato pirmininkė. Pasak N. Aleksiejūno, su jais numatoma kalbėti apie artėjančius Europos Parlamento rinkimus, „Brexit'ą“, migracijos ir saugumo iššūkius.

Naujausi

Gaisras Alytuje

Lietuvoje

2019.10.16 08:21

Milžiniškas gaisras Alytuje: dega padangų perdirbimo įmonės sandėliai ugniagesiai dirba jau kelias valandas, vėjas dūmus kol kas neša į ne taip tankiai apgyvendintus rajonus; atnaujinta 08.40

Seime mūšis dėl Seimo pirmininko posto
10

Lietuvoje

2019.10.16 07:04

Etikos sargai vertins Seimo pirmininko atstatydinimo procedūros teisėtumą Karbauskis įsitikinęs – posėdis buvo neteisėtas

10
Ruduo
9

Lietuvoje

2019.10.16 06:53

Orai: sinoptikai vėl pasirengę fiksuoti rekordinę dienos temperatūrą vietomis gali sušilti ir iki 21 laipsnio

9
Algirdas Paleckis
6

Lietuvoje

2019.10.16 06:39

Prokuratūra prašo pratęsti suėmimą šnipinėjimu įtariamam Paleckiui dar trims mėnesiams įtariamojo tėvas nerimauja dėl sūnaus sveikatos

6