Lietuvoje

2019.03.27 06:47

Teismas skelbs nuosprendį Sausio 13-osios byloje

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.03.27 06:47

Trečiadienį bus skelbiamas nuosprendis vienoje reikšmingiausių ir didžiausių Lietuvos teisėsaugos istorijoje Sausio 13-osios byloje. Kaltinimai pareikšti beveik septyniasdešimčiai kaltinamųjų. Pagrindiniams veikėjams už bandymą smurtu grąžinti Lietuvą į Sovietų Sąjungos sudėtį siūlomos įkalinimo iki gyvos galvos bausmės.

Sausio 13-ąją žuvusio Apolinaro Povilaičio sūnus bylą sekė nuo pat pradžių. Ir teigia, kad trečiadienį jam svarbi diena-pagaliau bus paskelbtas nuosprendis. Tačiau, pasak jo, tarp beveik 70 kaltinamųjų nėra itin svarbaus asmens.

„Sugebėjo kažkaip apeiti ir neįtraukti į jokį kaltinimą tuometinio prezidento Sovietų Sąjungos Michailo Gorbačiovo. Vėlgi, sausio 13-osios naktis buvo pikas, bet prieš porą dienų viskas prasidėjo, užiminėjami pastatai ir buvo sužeistų žmonių anksčiau ir buvo visokiausių bandymų susisiekti su M. Gorbačiovu“, – LRT TELEVIZIJAI sako sausio 13-ąją žuvusio A. J. Povilaičio sūnus Robertas Povilaitis.

Vienas pagrindinių kruvinų įvykių organizatorius – buvęs Sovietų Sąjungos gynybos ministras Dmitrijus Jazovas. Bylos duomenimis, jis su dar keliais aukštais sovietų veikėjais, siekė grąžinti Lietuvą į Sovietų Sąjungos sudėtį.

Tarp pagrindinių kaltinamųjų įvardijamas ir KGB būrio Alfa vadas Michailas Golovatovas, vadovavęs šturmui prie Vilniaus televizijos bokšto.

Iš viso šešis už akių teisiamus 1991 metų sausio 13-osios įvykių organizatorius yra pasiūlyta įkalinti iki gyvos galvos.

Dar 61 asmenį už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui prokurorai siūlo įkalinti nuo 12 iki 20 metų. Lietuvoje teisiami tik du, visi kiti – už akių.

Nuo 9 val. nuosprendžio paskelbimą galite stebėti portale LRT.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt