Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.12 09:58

L. Linkevičius: netiekdami ginklų Vakarai remia Rusijos karinius metodus

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius skeptiškai vertina galimybes, kad konfliktas Rytų Ukrainoje gali būti išspręstas keturšalėse derybose Minske.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius skeptiškai vertina galimybes, kad konfliktas Rytų Ukrainoje gali būti išspręstas keturšalėse derybose Minske.

„Man tai primena „Gulbių ežerą“, kai labai ilgai miršta gulbė. Tas laikas naudingas Rusijai. Saugumo požiūriu Ukrainai tai yra alinanti situacija, ekonominiu požiūriu – dar labiau alinanti“, – LRT Televizijos laidoje „Dėmesio centre“ kalbėjo ministras.

L. Linkevičiaus teigimu, šiuo metu per mažai kalbama apie ekonominę Ukrainos padėtį, o lūžio taškų, kaip apibūdinamos derybos Minske, jau anksčiau buvo labai daug, ir jis nemano, kad šis bus kažkuo ypatingas.

Pabrėžė sienos kontrolę

Ministras sakė, kad jeigu Baltarusijos sostinėje susirinkę lyderiai nesutars dėl Ukrainos–Rusijos sienos kontrolės, tada visi kiti patikinimai ir įtikinimai neturės jokios prasmės.

„Tai esminis momentas, nes toliau bus tiekiama ginkluotė, toliau važiuos kovotojai ir toliau tokiu būdu bus palaikoma įtampa. Nė kiek neabejoju“, – sakė L. Linkevičius.

L. Linkevičius per CNN: padedame Rusijos „kariniam sprendimui“

Amerikiečių kanalui CNN ministras sakė, kad neremiant Ukrainos ginklais, remiami Rusijos kariniai metodai.

„Padėtis mano požiūriu labai aiški: tai išorinė agresija – Rusijos prieš Ukrainą. Nors jie tai neigia, akivaizdu, kad tai vyksta: jie jau naudoja karo metodus. Taigi, nepadėdami Ukrainai, neparemdami jos ginklais, mes neprisidedame prie taikaus sprendimo. Mes tiesiog prisidedame prie Rusijos karinio sprendimo. Ir jeigu mūsų tikslas yra, kad jie sunaikintų Ukrainos kariuomenė Dobalcevėje ar Mariupolyje, ir po to bus taika, tai tokio pobūdžio taikos tikrai nereikėtų švęsti. Aš nesuprantu šitos logikos. Mes turim padėti jiems atsilaikyti ginant savo teritoriją ir sunevenumą. Tai jų teisė ir, sakyčiau, pareiga“, – sakė L. Linkevičius laidoje „The Amanpour Show“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi