Lietuvoje

2012.12.20 08:32

Prezidentė savo indėliu formuojant Vyriausybę patenkinta tik dalinai

ELTA2012.12.20 08:32

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia esanti tik dalinai patenkinta savo vaidmeniu naujosios socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės formavime.  

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia esanti tik dalinai patenkinta savo vaidmeniu naujosios socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės formavime.

Prezidentė teigia, kad kol kas vertinti A. Butkevičiaus Ministrų Kabinetą per anksti.

„Kaip minėjau, Vyriausybė, kokia ji bebūtų, yra Lietuvos Vyriausybė, bet, aišku, kokia ji bus, matysime vėliau, kai ji pradės dirbti. Tam tikras pasitikėjimo avansas bet kokiu atveju duotas - ir aš tokį daviau- ir, be jokios abejonės, Lietuvos žmonės“, – interviu LRT televizijos laidai „Teisė žinoti“, kuri transliuota trečiadienio vakarą, sakė šalies vadovė.

Klausiama, ar yra patenkinta savo vaidmeniu Vyriausybės formavime, Prezidentė buvo lakoniška.

„Dalinai. Todėl, kad, jeigu būtų tiktai mano valia, ko gero, būčiau dar griežčiau pažiūrėjusi, bet taip pat turėjau eiti į tam tikrus kompromisus tiek dėl ministrų kokybės, tiek dėl kitų reikalavimų. Bet visiškai sakyti, kad rezultatas blogas, tikrai negalėčiau. Didele dalimi pasisekė išvengti tikrai nepasiruošusių ar netinkamų kandidatų“, – kalbėjo D. Grybauskaitė. Ji pabrėžė, jog reikalavimai visiems kandidatams į ministrus buvę vienodi, nepaisant jų partinės priklausomybės ir tarp svarbiausių, be užsienio kalbos mokėjimo, paminėjo kandidato pasirengimą artėjančiam Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungai, skaidrumą.

Prezidentė neprognozavo, kiek laiko dirbs naujoji valdančioji koalicija.

„Tikrai nenorėčiau tuo užsiimti. Nesu nei prognozuotoja, nei kas nors kitas. Linkiu mums visiems, kad vyriausybės, kokios jos bebūtų, Lietuvos vyriausybės išliktų kuo stabilesnės, nes per 22, beveik 23, mūsų neprikalusomybės metus tai šešioliktoji Vyriausybė. Tikrai nelabai geras fenomenas, kai taip dažnai keičiame vyriausybes. Tai reiškia, kad Lietuva negali stabiliai vystytis į priekį ir dažniausiai po kiekvienos kaitos turime vieną žingsnį į priekį ir du atgal“, – dėstė Prezidentė ir naujajai Vyriausybei palinkėjo atsakingo darbo, negalvoti vien tik apie savo asmeninius reikalus ar grupinius interesus, o Lietuvos žmones.                     

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt