Lietuvoje

2019.03.26 17:10

Ministras po beveik mėnesių paieškos rado kandidatą į Kalėjimo departamento vadovus

Paulina Levickytė2019.03.26 17:10

Teisingumo ministras Elvinas Jankevičius po beveik dviejų mėnesių paieškos rado galimą kandidatą į Kalėjimų departamento vadovus. Šias pareigas siūloma patikėti Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojui Virginijui Kulikauskui. Pasak teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus, pastaruosius mėnesius kandidatūros buvo ieškoma atsakingai bei norima atrasti geriausią kandidatą.

Ministro teigimu, V. Kulikauskas yra kompetentingas kandidatas ir jo darbo patirtis leidžia tikėtis geriausių rezultatų Kalėjimų departamento veikloje. 

,,Galiu patvirtinti, kad toks kandidatas – Virginijus Kulikauskas – į Kalėjimų departamento vadovus tikrai yra. Manau, kad V. Kulikauskas yra labai kompetentingas kandidatas, gebantis spręsti problemas. Jis turi begales gerų atsiliepimų tiek iš prokuratūros, tiek iš kitų statutinių pareigūnų“, – Eltai sakė E. Jankevičius. 

Pasak teisingumo ministro, dirbdamas prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotoju V. Kulikauskas pelnė nepriekaištingą reputaciją, o jo patirtis padės gerinti situaciją Kalėjimų departamento sistemoje. 

,,Esu dėkingas šiam žmogui, kuris nebijo ir ryžtasi naujiems iššūkiams, kurie yra labai svarbūs mūsų valstybei. Šiuo metu bausmių vykdymo sistemoje yra nemažai problemų ir iššūkių - reikia suvaldyti situaciją, įgyvendinti permainas. Mūsų tikslas - stiprinti nuteistųjų resocializaciją, įgyvendinti skaidrumą ir nepakantumą bet kokioms korupcijos apraiškoms, gerinti pareigūnų darbo sąlygas“, – teigė E. Jankevičius. 

Ministras patvirtino, kad šią kandidatūrą jau aptarė su premjeru Sauliumi Skverneliu ir jeigu V. Kulikauskas įveiks visus specialiųjų tarnybų patikrinimus, jo kandidatūra bus pateikta Vyriausybei. 

Pats V. Kulikauskas Eltai patvirtino gavęs Teisingumo ministerijos pasiūlymą ir po ilgų svarstymų nusprendęs kandidatuoti. 

,,Vienas iš motyvų pereiti iš prokuratūros į Kalėjimų departamentą – teisinis magistrantūros išsilavinimas ir specializacija būtent šioje srityje - penitencinėje veikloje. Todėl žinių bagažą aš turiu. Taip pat ir matymas tų negerovių departamente, todėl norėjimas ir gebėjimas jas taisyti“, – Eltai sakė V. Kulikauskas. 

2013 m. penkerių metų kadencijai V. Kulikauskas buvo paskirtas į Šiaulių apygardos prokuratūros Šiaulių apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojo pareigas.

V. Kulikauskas teisininko kvalifikaciją įgijo 1998 metais Mykolo Romerio universiteto (tuometinėje Lietuvos teisės akademijoje) Teisės fakultete. Teisės kvalifikacija – penitencinėje veikloje (bausmių vykdymo teisės studijos). Į tarnybą prokuratūroje buvo priimtas 2002 metų vasarą ir paskirtas dirbti Šiaulių miesto apylinkės prokuroru. 

Nuo 2007 metų iki 2013-ųjų jis dirbo Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroru. V. Kulikauskui suteiktas vyriausiojo justicijos patarėjo kvalifikacinis rangas.

Prokuroras specializuojasi nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams, kitų sunkių nusikaltimų, susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, baudžiamajame persekiojime. V. Kulikauskas siekia, kad būtų užtikrintos pažeistos asmenų, kuriems nusikaltimu padaryta žala, teisės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt