Lietuvoje

2015.02.11 16:40

S. Skvernelis: laikinųjų leidimų užsieniečiams išdavimas turėtų būti vienose rankose

ELTA2015.02.11 16:40

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis žada pokyčius migracijos sistemoje bei Migracijos departamente ir yra linkęs manyti, kad laikinuosius leidimus užsieniečiams gyventi Lietuvoje galėtų išduotų policija.

Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis žada pokyčius migracijos sistemoje bei Migracijos departamente ir yra linkęs manyti, kad laikinuosius leidimus užsieniečiams gyventi Lietuvoje galėtų išduotų policija.

Kaip po susitikimo su Prezidente sakė S. Skvernelis, iki šio mėnesio pabaigos dėl migracijos sistemos pertvarkos Vyriausybėje ketinama priimti sprendimą.

„Ta ilgametė sistema, kai yra kelios institucijos atsakingos už migracijos sritį, kiekviena iš jų daro po truputį darbo – kažkas renka bylą, kitas priima tarpinį sprendimą, trečias leidimą išduoda, po to, susidarius [tam tikrai] situacijai, vienas į kitą rodo, – yra visiškai netinkama sistema. Ji yra iš esmės ir sukurta, kad būtų galimi ir korupciniai ryšiai, ir tarpininkavimo institutas labai svarbus, kadangi pats žmogus, norėdamas leidimą gauti savarankiškai to nesusitvarkys, reikalingas tarpininkas.

Dėl to mes tikrai padarysime taip, kad už kiekvieną migracijos sritį būtų atsakinga konkreti institucija: nustatysime, kokios atsakomybės tenka Migracijos departamentui, kokios policijos migracijos padaliniams, kokios VSAT. Reikės padaryti struktūrines kardinalias pertvarkas, keičiant tiek ir personalą, tiek ir pačią veiklos filosofiją“, – žurnalistams sakė S. Skvernelis.

Ministras sutiko, kad tokie žingsniai gal ir bus nelabai populiarūs, bet jie – būtini. Klausiamas, ar tai reiškia, kad kažkokia institucija gali būti panaikinta ar tik keisis kiekvienos funkcijos, S. Skvernelis patikino, kad keisis kiekybinė, personalinė ir funkcinė sudėtis.

„Kiekvienas turi turėti savo sritį. Jeigu kalbėtume apie laikinųjų leidimų išdavimą, šiandien šioje srityje dalyvauja policija ir Migracijos departamentas. (...) Tai turėtų būti vienose rankose – atsakinga institucija nuo asmens tikrinimo, jo patekimo į Lietuvą iki pat leidimo išdavimo turi būti viena. Tada bus aiški atsakomybė ir suprantami procesai“, – kalbėjo beveik 100 dienų vidaus reikalų ministro pareigas einantis S. Skvernelis.

Jis patikslino kalbąs, kad, pavyzdžiui, laikinuosius leidimus užsieniečiams gyventi Lietuvoje galėtų išduoti policija. Tiesa, pasak S. Skvernelio, „paskutiniai įvykiai verčia dar kartą persvarstyti ir apmąstyti, ar tai tikrai turi būti policijos darbas“.

S. Skvernelis taip pat užsiminė apie siūlymą, kad asmenys, kurie norės gyventi Lietuvoje, iš savo buvusių gyvenamųjų valstybių privalės pateikti dokumentus, įrodančius apie jo teistumą arba neteistumą.

Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad visiškai apleistos ir daugelį metų toleruotos problemos Migracijos departamente lėmė, kad migracijos politika kartais pradeda prasilenkti su valstybės interesais ir net kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

Šalies vadovė paragino ministrą imtis radikalių priemonių ir reorganizuoti už migraciją atsakingas tarnybas. Prezidentė jau yra pateikusi Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kurios sugriežtins leidimų išdavimo tvarką ir stiprins valstybės bei žmonių saugumą.

Populiariausi

Tragiškas gairas Anykščių rajone
9

Lietuvoje

2021.04.14 07:34

Skaudi nelaimė Anykščių rajone: per gaisrą žuvo keturi žmonės, trys iš jų – vaikai

Nausėda reiškia užuojautą; atnaujinta 09.22
9
Testas dėl COVID-19. Asociatyvi nuotr.
5

Lietuvoje

2021.04.13 15:25

LRT trumpai. Ministerija paaiškino, kaip testuosis mokytojai: kas kiek laiko, kur registruotis, ką daryti, kai testo atsisakoma

atnaujinta 11.49; beveik pusė abiturientų pasiskiepijo arba jau yra persirgę
5
Vilija Blinkevičiūtė
10

Lietuvoje

2021.04.13 18:25

Blinkevičiūtė perspėjo socdemus: jei susvyruosime, būsime vėl „apženyti“ su konservatoriais

LSDP pakeitė pirmininko rinkimų datą; atnaujinta 21.28
10
Tragiškas gaisras Anykščių rajone
5

Lietuvoje

2021.04.14 10:38

Anykščių meras apie keturias gyvybes nusinešusį gaisrą: pirmasis sureagavo 17-metis sūnus, jis bandė gelbėti vaikus

netrukus šeimai bus suteiktas kitas socialinis būstas; atnaujinta 13.05
5