Lietuvoje

2015.02.11 13:48

Seimo URK pirmininkas: neprognozuojamą kaimyną turime

2015.02.11 13:48

Lietuvos Vyriausybės siekis „perkrauti“ santykius su Rusija žlugo, pripažino Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas socialdemokratas Benediktas Juodka.

Lietuvos Vyriausybės siekis „perkrauti“ santykius su Rusija žlugo, pripažino Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas socialdemokratas Benediktas Juodka.

„Mūsų Vyriausybės programoje, tai buvo daugiau kaip prieš dvejus metus, santykiuose su Rusija buvo fiksuojama „perkrovos“ idėja. Žlugo ta „perkrovos“ idėja su kaimyne Rusija. Bet jeigu atkreipsite dėmesį, Obamos (JAV prezidento Baracko Obamos, - red. past.) politikoje su Rusija irgi yra „perkrovos“ idėja. Žlugo ir Obamos idėja“, – trečiadienį Seime žurnalistams pristatydamas URK patvirtintas Lietuvos užsienio politikos gaires kalbėjo B. Juodka.

„Neprognozuojamą kaimyną turime, todėl prognozuoti į priekį kokius nors politinės perkrovos dalykus yra ganėtinai sunku, bet tai nereiškia, kad neturime bendrauti, ieškoti būdų su kaimynais. Turime turėti savo stuburą, realizuoti savo užsienio politiką“, – tvirtino parlamento komiteto vadovas.

2012 metų gruodį patvirtintoje Vyriausybės programoje buvo rašoma, kad Lietuvos ir Rusijos santykiams būtinas „perkrovimas“. Dokumente Vyriausybė bendradarbiavimą su Rusija žadėjo žadėjo grįsti abipusį pasitikėjimą stiprinančiomis europietiškomis vertybėmis ir kreipti dėmesį ne į praeitį, o į ateitį.

Komiteto trečiadienį patvirtintose gairėse keliamas siekis remtis Rusijos pilietinės visuomenės formavimąsi, puoselėti demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir laisvėms vertybių sklaidą.

Anot B. Juodkos, minėtose gairėse santykiai su kaimynais yra vienas iš trijų svarbiausių Lietuvos užsienio politikos krypčių.

Pirmuoju politikas nurodė Rytų partnerystės programos įgyvendinimą ir Europos Sąjungos plėtrą, antruoju – Lietuvos saugumo ir nepriklausomybės užtikrinimą.

Kaip svarbios užsienio politikos kryptys taip pat įvardyta narystė tarptautinėse organizacijose, transatlantinis bendradarbiavimas, ekonominė diplomatija, užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių teisių gynimas.

Taip pat keliamas uždavinys didinti Lietuvos žinomumą pasaulyje, kurti palankią informacinę erdvę, imtis veiksmų prieš Lietuvai priešišką propagandą, didinti Lietuvos draugų skaičių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.