Lietuvoje

2015.09.08 13:45

G. Kirkilui – Prancūzijos garbės legiono ordinas

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvos Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas apdovanotas Prancūzijos garbės legiono karininko ordinu.

Lietuvos Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas apdovanotas Prancūzijos garbės legiono karininko ordinu.

Apdovanojimą G. Kirkilui Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as skyrė sausio 12 dienos dekretu. Apie tai laišku pranešė Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Maryse Berniau.

Kaip teigiama ambasadorės laiške, šiuo aukštu apdovanojimu Prancūzija įvertino G. Kirkilo indėlį kuriant Europos Sąjungą (ES) ir „jo nuolatinį įsipareigojimą dirbti kuo giliau diegiant bendrijos politikas“ bei pabrėžė, kad taip Prancūzija atsidėkoja už jo gilų atsidavimą ES vienijančioms vertybėms.

Apdovanojimas G. Kirkilui bus įteiktas Prancūzijos ambasados surengto oficialaus priėmimo metu, pranešė Lietuvos socialdemokratų partija.

Garbės Legiono ordiną, kuris iki šiol yra aukščiausias Prancūzijos apdovanojimas, 1802 metais įsteigė imperatorius Napoleonas. Juo apdovanodavo žmones ne pagal visuomeninę padėtį, o už narsą mūšiuose ar 20 metų nepriekaištingos tarnybos. Ordinas turi tris laipsnius – kavalieriaus, karininko ir komandoro.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.