Lietuvoje

2012.12.20 08:15

Koalicijos susitikime V. Uspaskichas audringai įtikinėjo nepalaikyti jo ir bendražygių teisinio imuniteto panaikinimo

Ketvirtadienį Seime numatyto balsavimo dėl Darbo partijos vadovo Viktoro Uspaskicho, jo pavaduotojo Vytauto Gapšio ir partijos narės Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo išvakarėse įvykusiame valdančiųjų susitikime V. Uspaskichas audringai įtikinėjo socialdemokratus apsigalvoti ir balsuoti taip, kaip jam palanku.  

Ketvirtadienį Seime numatyto balsavimo dėl Darbo partijos vadovo Viktoro Uspaskicho, jo pavaduotojo Vytauto Gapšio ir partijos narės Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės panaikinimo išvakarėse įvykusiame valdančiųjų susitikime V.Uspaskichas audringai įtikinėjo socialdemokratus apsigalvoti ir balsuoti taip, kaip jam palanku.

V.Uspaskichas taip įsijautė, kad jo kalbos nuotrupos girdėjosi ir už uždarų durų. Jis piktinosi Valstybės saugumo departamento (VSD) veiksmais: departamento darbuotojai jam būnant ūkio ministru esą turėjo jį saugoti, o užuot tai darę, sekė.

V. Uspaskichui aktyviai advokatavo „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovas Petras Gražulis. Jis nepraleido progos priminti, kokių problemų pats turėjo su teisėsauga, ir piktinosi prokurorų veiksmais. „Socialdemokratai, mes turime laikytis kaip kumštis“, – šaukė P.Gražulis, savo pasisakymo metu rankomis vis padaužydamas stalą.

A. Butkevičius V. Uspaskicho ir P. Gražulio argumentų nesiklausė – jis iš valdančiųjų susitikimo išėjo anksčiau, nei buvo pradėta kalbėti apie juodosios buhalterijos bylą.

Po posėdžio V. Uspaskichas neslėpė, kad buvo kalbėtasi apie balsavimą dėl neliečiamybės atėmimo.

„Aš neįtikinėjau, aš tiesiog pristačiau faktus, todėl, kad buvo pasigirsta iš koalicijos partnerių, kad ten nėra visiškai jokių politinių dalykų, pristačiau, kad čia yra politiniai. Amerikoj yra 11 punktų, pagal kuriuos skaitosi byla – nesvarbu koks nusikaltimas – politinė, tuo metu būna saugojama. Paimkime, Vokietijos vienos žemės viršininkas buvo apkaltintas nelegalių ginklų pardavimu, ir vienas dokumentas buvo spaudoje, jam iš karto išsaugojo imunitetą, nes tai buvo specialiai noras pakenkti kaip politiniam veikėjui. Štai demokratinės valstybėse kaip skaitosi politinės bylos“, – dėstė Darbo partijos vadovas.

Paklaustas, ar mano, kad įtikino socialdemokratus, V.Uspaskichas teigė to jų nesiteiravęs, tik išdėstęs savo poziciją.

„Tvarkos ir teisingumo“ vicepirmininkas Valentinas Mazuronis aiškino, jog frakcija šiuo klausimu balsuos laisvai.

„Aš asmeniškai matau greta galimų buhalterinių ar kitų nusižengimų ar nusikaltimų, matau politinį pamušalą, politinius ketinimus ar tikslus. Aš asmeniškai tokiame balsavime nedalyvausiu“, – sakė jis.

Investicijų programos lėšas perskirstys ministrai

V.Uspaskichas trečiadienį dar kartą pakartojo nesiejantis balsavimo dėl kitų metų biudžeto ir imuniteto panaikinimo. Politikas žadėjo, kad Darbo partija balsuos už biudžeto projektą.

Antradienį Darbo partijos atstovai nepalaikė biudžeto projekto, todėl socialdemokratams teko kliautis opozicinių konservatorių bei Liberalų sąjūdžio balsais.

Anksčiau premjeras A.Butkevičius sakė, jog „darbiečiai“ tikisi daugiau lėšų iš Valstybės investicijų programos tose apygardose, kuriose laimėjo šios partijos vienmandatininkai. Esą dabar šios lėšos paskirstytos „konservatoriškuose“ rajonuose. „Reikia tolygiai po visą Lietuvą paskirstyti“, – sakė V.Uspaskichas.

Jis trečiadienį aiškino, kad dėl to buvo pasiektas sutarimas. Jis pridūrė, kad šias lėšas ministrai galės perskirstyti. „Ten, kur yra objektai jau paleisti arba prie pabaigos, juos reikia užbaigti, ar, jeigu yra galimybių, užkonservuoti. Biudžetas negali būti konservatoriškas, gerbiamieji, Darbo partija tokio tiesiog nenori palaikyti. Jeigu socialdemokratai nori palaikyti, tegu laiko. Mes paprašėme perdaryti“, – sakė jis.