Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.26 15:15

Titovo bylos nagrinėjime dalyvavę ekspertai: Klaipėda – ypatingas Rusijos propagandos taikinys

Klaipėdos apylinkės teismas pradėjo nagrinėti bylą, kurioje Viačeslavas Titovas kaltinamas paniekinęs partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą ir visą partizaninį judėjimą.

Ant vieno Klaipėdos universiteto fakultetų atidengta atminimo lentelė partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui atminti įžiebė tokį incidentą, kad jo iniciatoriui – buvusiam Klaipėdos Tarybos nariui V. Titovui – buvo iškelta baudžiamoji byla.

Pernai liepą, svarstant partizanų vado įamžinimo klausimą, V. Titovas viešai pareiškė, kad A. Ramanausko- Vanago iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkst. nekaltų piliečių, tarp jų – ir vaikai. Lapkritį vyriausiasis administracinis teismas konstatavo, kad tokiais pasisakymais V. Titovas sulaužė Tarybos nario priesaiką. Nelaukdamas apkaltos V. Titovas tarybos nario mandato atsisakė pats. prokurorai pateikė kaltinimai pagal tris baudžiamojo kodekso straipsnius.

„Prieš A. Ramanauską-Vanagą buvo sistemingai skleidžiama tikrovės neatitinkanti informacija, taip pat prieš partizaninį judėjimą, buvo menkinama, vartojama neapykantos kalba, žeminanti kalba. Vėliau, kad Lietuvoje gyvuoja nacistinės partijos, kad kas V. Titovo nepalaiko yra tarsi fašistai – jeigu tai paprastai kalbant“, – sako prokuroras Simonas Genys.

Nukentėjusiąja byloje pripažinta partizano dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė į teismą neatvyko – teigė, kad niekšiškas V. Titovo poelgis jai kelia daug moralinio skausmo. Teisme kalbėję specialistai akcentavo, kad A. Ramanausko Vanago kaltės dėl 8 tūkst. nužudytų civilių nepavyko įrodyti ir sovietiniam teismui, o Klaipėda – ypatingas Rusijos propagandos taikinys.

„Būtent jis pats savo byloje daugiau kaip prieš 60 metų pakankamai argumentuotai, jeigu atsiverstų tą bylą, o ji yra viešai prieinama, tai galima pamatyti, kaip buvo mėginama jam primesti kaltinimus. Bet pačioje byloje jokių įrodymų, tų menamų kalčių taip jie nesugebėjo surinkti“, – LRT TELEVIZIJAI sako Seimo narys Arvydas Anušauskas.

„Svarbu išskirti Klaipėdą, yra tokia netgi ne su hibridiniais karais, ne su informaciniais karais, o kariniais strateginiais tikslais susijusi informacija apie Rusijos tikslus. Tai jų karinėse koncepcijose yra labai aiškiai nurodyta, kad norint apsaugoti Rusijos išorines sienas, reikia visas aplinkui esančias jūras paversti vidiniais ežerais – tai jau yra strateginė koncepcija ir Klaipėda yra ypatingas Rusijos taikinys“, – dėsto politikos analitikas Marius Laurinavičius.

V. Titovas kaltės nepripažįsta, teismui jis pareiškė parodymus duosiąs tik raštu: „Aš vertinu, kad čia yra politinis persekiojimas už mano nuomonę, už mano klausimą, aš manau, kad teismas pastatys tašką ir bus mūsų Klaipėdoje, Lietuvoje, teisingumo.“

Nepaisant iškeltos baudžiamosios bylos, ką tik vykusiuose savivaldos rinkimuose V. Titovo suburtas komitetas laimėjo du mandatus uostamiesčio Taryboje. Griežčiausia V. Titovui gręsianti bausmė yra iki dvejų metų nelaisvės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi