Lietuvoje

2015.02.11 12:57

Sinoptikas: yra tikimybė, kad pasirodys saulė

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.02.11 12:57

Trečiadienio naktis buvo rami, tačiau rytas, pasak sinoptiko Vytauto Sakalausko, kai kur prasidėjo su rūku ir dulksna. Šiandien ir visą šią savaitę temperatūra laikysis aukščiau 0, kai kuriuos rajonus spinduliais paglostys saulė.

Trečiadienio naktis buvo rami, tačiau rytas, pasak sinoptiko Vytauto Sakalausko, kai kur prasidėjo su rūku ir dulksna. Šiandien ir visą šią savaitę temperatūra laikysis aukščiau 0 laipsnių, kai kuriuos rajonus paglostys saulė.

„Temperatūra ir naktį ir ryte buvo artima nuliui. Na, šiokia tokia šalčio salelė yra Palanga – ten oras atšalo iki 3 laipsnių šalčio“, – kalbėjo sinoptikas.

Jis teigė, jog šiandien Lietuvos orus lems aukšto atmosferos slėgio sūkurys, todėl kritulių nenumanoma, kai kur gali kristi mažyčiai dulksnos lašeliai.

„Silpnas vakarų, pietvakarių vėjas atneš šiltus orus. Be to, yra tikimybė, kad kai kur pasirodys saulė. Diena žada būti šilta. Aukščiausiai temperatūra pakils iki 2–5 laipsnių, o Vakarų Lietuvoje vietomis galime sulaukti ir 6 laipsnių šilumos“, – prognozavo V. Sakalauskas.

Rytoj orai nedaug tepasikeis, nes juos lems tas pats šiltas anticiklonas.

„Žymesnių kritulių nenumatoma, nebent kai kur kabos rūkai.  Na, naktį vietomis galima silpna lijundra. Kadangi naktį temperatūra svyruoja apie 0 laipsnių, kai kur pašals, atsiras ledas ir bus slidu“, – sakė sinoptikas.


Vis tik atsargiai vaikščioti reikėtų tik rytais – įdienojus tokį ledą greitai ištirpins 2–6 laipsnių šiluma. Šilti orai laikysis iki pat savaitės pabaigos ir kritulių tikimybė bus nedidelė.

Populiariausi