Lietuvoje

2015.02.11 10:01

L. Graužinienė: Alytaus meras jau turėtų būti atsistatydinęs ar atstatydintas

BNS 2015.02.11 10:01

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sako esanti nustebinta politikų reakcijos į paskelbtą Alytaus miesto mero Jurgio Krasnicko kalbą apie milijonų pasisavinimą.

Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė sako esanti nustebinta politikų reakcijos į paskelbtą Alytaus miesto mero Jurgio Krasnicko kalbą apie milijonų pasisavinimą.

„Tas meras jau turėtų būti atsistatydinęs arba atstatydintas, jei tekstas tas, kuris pateiktas. Man labai keista socialdemokratų reakcija, labai keista konservatorių reakcija, kad jie nereaguoja į tuos dalykus, tyli. Tai (paskelbtas įrašas – BNS) yra viešas prisipažinimas, kad vykdoma tiesioginė korupcija, kad planuojamas ar buvo įvykdytas faktas apie neteisėtą pinigų pasisavinimą“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė L. Graužinienė.

„Reakcijos iš socialdemokratų pirmininko (premjero Algirdo Butkevičiaus – BNS) tikrai negirdėjau tokios, kokią turėtų pasakyti partijos pirmininkas. Tai, kad vietinė etikos komisija nagrinėja šitą klausimą – gerbiamieji, tai centrinės partijos etikos komisijos klausimas, ir rinkimų metu turi būti žaibiškai sureaguota. Jei tai būtų padaryta Darbo partijos kurio nors mero, šiandien būtų sušaukta neeilinė sesija ir tiek kairė, tiek dešinė būtų pasmerkusi visą Darbo partiją“, – kalbėjo Seimo pirmininkė.

Internete pasklidus Alytaus merui socialdemokratui J. Krasnickui priskiriamam įrašui, klausimą aiškintis pavesta vietos socialdemokratų etikos komisijai. Šie, apsvarstę situaciją, klausimą spręsti perdavė atgal partijos vadovybei.

Savaitgalį internete paskelbtame įraše girdėti, kaip vyras, vartodamas daug necenzūrinių žodžių, keikia mažą mero atlyginimą ir valstybę, kalba apie „milijonų“ pasisavinimą ir išsipirkimą iš teisėsaugos institucijų.

„Aš perpratau mechanizmus, aš, manau, arba sėsiu, arba užsidirbsiu bent keturis milijonus iš karto. (...) Tai suprask mane kaip žmogų teisingai, aš linkęs sužaisti „va bank“, – įraše kalba vyras. Įraše girdėti nemažai necenzūrinių žodžių.

Socialdemokratas J. Krasnickas neneigė, kad įraše vietomis girdėti jo balsas, tačiau tikino, kad tai yra „iš atskirų žodžių sumontuoti sakiniai“. Alytaus meras nepaaiškino, kokiame kontekste jis pasakė minėtus žodžius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.