Naujienų srautas

Lietuvoje2019.03.26 14:32

Dar kartą išklausius mergaitę priimtas sprendimas dėl įvaikinimo Naujosios Zelandijos šeimoje

LRT.lt 2019.03.26 14:32

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija paskelbė sprendimą civilinėje byloje dėl tarptautinio įvaikinimo.

Bylos nagrinėjimo Lietuvos apeliaciniame teisme metu dar kartą buvo išklausyta norimo įvaikinti vaiko nuomonė. Teismas, priimdamas sprendimą, turi atsižvelgti į vaiko norą, jei jis neprieštarauja jo paties interesams.

Portalo 15min žiniomis, jis palankus sutuoktiniams iš Naujosios Zelandijos. Apeliacinio teismo nuosprendis dar gali būti skundžiamas Aukščiausiajam Teismui.

Įvaikinimo bylose visais atvejais turi būti siekiama nustatyti kas naudingiausia vaikui artimiausiu metu ir ateityje. Apeliacinės instancijos teismas, atsižvelgdamas į nurodytą vaiko interesų prioritetą, sprendė, jog laiko veiksnys tokio pobūdžio situacijose yra ypač svarbus (tiek ir paties vaiko, tiek ir siekiančių jį globoti ar įvaikinti asmenų atžvilgiu).

Teismas, vertindamas byloje surinktus duomenis, atkreipė dėmesį ir į atsakingų valstybės institucijų aktyvių veiksmų ieškant vaikui potencialių globėjų ar įtėvių stoką, tačiau institucijų padarytų pavienių klaidų bei pasyvumo nevertino kaip užkertančių kelią priimti byloje galutinį teismo sprendimą.

Lietuvos apeliacinis teismas, visapusiškai įvertinęs visas reikšmingas aplinkybes, priėmė byloje procesinį sprendimą. Primename, jog įvaikinimo bylų duomenys yra nevieši ir siekiant apsaugoti vaiko interesus nėra skelbiamas nei pats sprendimas, nei jo rezoliucinė dalis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi