Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.11 00:01

Lenkijoje auga lituanistikos studijų populiarumas

Lenkijoje auga susidomėjimas lietuvių kalba ir kultūra bei istorija. Vroclavo universitete veikiantis Lietuvių kalbos ir kultūros studijų centras nesutalpina visų pageidaujančių studijuoti. Šiemet Vroclave vyks trečiasis tarptautinis baltistų kongresas.

Lenkijoje auga susidomėjimas lietuvių kalba ir kultūra bei istorija. Vroclavo universitete veikiantis Lietuvių kalbos ir kultūros studijų centras nesutalpina visų pageidaujančių studijuoti. Šiemet Vroclave vyks trečiasis tarptautinis baltistų kongresas.

Šiemet Vroclavo universitete studijuoti lietuvių kalbą, kultūrą bei istoriją pageidavo per 50 bakalaurų, magistrantų ir doktorantų. Priimta kaip ir kasmet – apie 30.

Pasak studijų vadovės, dvejų metų lituanistikos studijas renkasi ne tik filologai, bet ir biologai, geografai bei teisininkai.

„Esu Filologijos fakulteto doktorantas. Baigęs žurnalistikos ir Europos diplomatijos specialybę. Lietuva mane domino nuo mažens. Esu lankęsis – įdomi kalba,kultūra, analizuoju dvišalius mūsų santykius“, – sakė Vroclavo universiteto studentas Wojciechas Sitarzas.

„Studijuoju kalbas: serbų, rusų, čekų. Domiuosi rytų Europos kultūra. Lietuvių kalba ir literatūra papildo Slavų kalbų ir kultūrų paveikslą. Lietuvių kalba išskirtinė, nelengva, bet įdomi“, – teigė studentas Jakubas Konofolis.

Lietuvių kalbos ir kultūros studijų centras Vroclavo universitete įkurtas prieš 15 metų. Bendradarbiaujant su Vilniaus universitetu ir Lietuvių kalbos institutu reikalingos mokslui literatūros netrūksta, studentams dažnai paskaitas skaito lektoriai iš Lietuvos. Studentai dažni svečiai ir mūsų šalyje.
„Mūsų prioritetinė veikla – kuo dažniau išvažiuoti į Lietuvą. Kad jie galėtų ten surasti draugų, pabendrauti su Lietuvos jaunimu. Tai dažniausiai išvažiuojama arba į mainus, turime kontaktus su Lietuvos Edukologijos universitetu. Tuo labiau, pagal programą skirtą Baltistikos centrų mobilumui vystymąsi yra tokios galimybės kartu organizuoti stovyklas, išvykas ilgesnes“, – kalbėjo Vroclavo universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros studijų centro vadovė dr. Tatjana Vologdina.

„Jie lankosi pasienio regione, aplankę Punską, turėjo mokslinę ekspediciją ir pirmiausia čia būdami Lenkijoje gali susipažinti su autentiška senąja lietuvių kultūra, etnografija, su liaudies menais, manyčiau, kad tos ekspedicijos gali būti surengtos ir aplankytos lietuviškos mokyklos, susipažinta su lietuvių istorija Lenkijoje“, – dėstė Lietuvos konsulato Seinuose vadovė dr. Vida Montvydaitė.

Studentai susibūrę į klubą „Labas“ drauge su universitetu ir Rytų Europos kolegija gegužę organizuoja trečiąjį tarptautinį baltistų kongresą. Baltistikos centras veikia ir Varšuvos universitete, o lietuvių kalbą kaip privalomąjį dalyką galima studijuoti Krokuvos Jogailaičių universitete.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi