Lietuvoje

2019.03.26 13:43

Masiulis teigia, kad Karbauskio priekaištai neturi jokios logikos

ELTA 2019.03.26 13:43

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis atsakė į valdančiųjų „valstiečių“ lyderių kritiką dėl neasfaltuotų žvyrkelių ir netinkamos Lietuvos pašto darbo veiklos. Dėl sprendimo atleisti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinį direktorių Arvydą Vaitkų priekaištų savo kuruojamose ministerijos srityse susilaukęs ministras tvirtina, kad anksčiau esminių priekaištų iš valdančiųjų negirdėjo.

„Kas susiję su žvyrkelių asfaltavimu - taip, girdžiu tą pasakymą, kad per mažai žvyrkelių išasfaltuota, bet spręskime pagal skaičius. Turime ketverių metų planą. Per pirmus dvejus metus žvyrkeliai išasfaltuoti 91 ar 92 proc. Jeigu vienas rangovas, kuris buvo laimėjęs konkursą, nebūtų pabėgęs, tai būtų beveik 100 proc. įvykdyta. Tai - normalūs darbiniai dalykai“, - DELFI TV antradienį kalbėjo ministras.

Jo teigimu, priekaištai Lietuvos paštui dėl metų pradžioje neišnešiotų pensijų apskritai neturi jokios logikos.

„Ne paštas jas nešiojo, kai jos buvo neišnešiotos. „Sodra“ taip organizavo konkursą, kad Lietuvos paštas jį pralaimėjo, laimėjo kažkokia įmonė, kurie buvo galbūt avantiūristai. (...) Tada pakvietė paštą, kad pagelbėtų (...) Paštas išgelbėjo situaciją šiuo atveju“, - kalbėjo jis. 

ELTA primena, kad konkursą išnešioti pensijas Kaune ir Vilniuje laimėjusi ir sausį jas į namus turėjusi išnešioti įmonė „Bastaras“ pasirodė negalinti įvykdyti įsipareigojimų. Sausio gale „Bastaro“ įsipareigojimus pristatyti pensijas į namus Vilniuje bei Kaune perėmė Lietuvos paštas. Dėl to pensijos vėlavo keliems tūkstančiams senjorų.

R. Masiuliui atleidus A. Vaitkų, „valstiečių“ pirmininkas R. Karbauskis pareiškė, kad jam kyla abejonių dėl R. Masiulio darbo.
„Kiek žinau, Socialdemokratų darbo frakcija yra pateikusi 18 klausimų. Mūsų klausimai buvo dėl žvyrkelių asfaltavimo programos, kurie raštu pateikti praėjusį penktadienį. Kaip aš suprantu, kai kurie klausimai dėl pasitikėjimo ministru kyla tikrai ne iš vakarykščių įvykių. Klausimų niekada iš mūsų pusės nebuvo dėl pasitikėjimo, dėl to mane stebina ta situacija. Gal žmogus nenori atsakyti į tuos klausimus arba neturi atsakymų. Iš tikrųjų padėtis su žvyrkelių asfaltavimo programa yra tragiška. Jeigu žiūrėtume į kitas programas, ir „Lietuvos paštas“, ir kelių priežiūros įmonių reforma - daug yra klausimų, kurie kyla“,- antradienį sakė R. Karbauskis.