Lietuvoje

2019.03.26 13:26

Vaitkus planuoja kreiptis į teismą: esu nušalintas neteisėtai

Lukas Blekaitis, ELTA2019.03.26 13:26

Iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) generalinio direktoriaus pareigų atleistas Arvydas Vaitkus tokį sprendimą planuoja skųsti teismui bei teigė, jog „nesijaučia padaręs nieko blogo Lietuvos valstybei“.

„Koks gali būti jausmas, kai šioje srityje dirbi beveik 20 metų ir negauni nušalinimo motyvų, išskyrus pamąstymus ir kažkieno nuomonę apie galimus interesų konfliktus. Uostas yra didžiausia įmonė, kuri dirba glaudžiai su verslu. Tas santykis neįmanomas kitoks, nes verslas ir valstybė šioje vietoje kuria kartu naudą Lietuvos valstybei. Nėra įmanoma dirbti atskirai, tokia mūsų struktūra. (...) Bendrystė yra neišvengiama. Pasukus rinkimų keliu, nepadarius jokio pažeidimo, gauti nušalinimą, aišku, jausmas yra toks, koks yra“, – antradienį žurnalistams teigė A. Vaitkus.

A. Vaitkus pripažino, kad dėl tokio sprendimo planuoja kreiptis į teismą.

„Dar nesikreipiau į teismą, bet rengiuosi tam procesui. Yra klausimas dėl mano reputacijos, aš nesijaučiu padaręs nieko blogo Lietuvos valstybei. Manau, kad esu nušalintas neteisėtai“, – sakė A. Vaitkus.

Jis mano, kad sprendimas jį atleisti iš uosto vadovo pareigų buvo politizuotas.

„Manau, tai politizuotas sprendimas. Jeigu būtų konkretus sprendimas ar priežastis, ji galėjo būti nurodyta ministro įsakyme, bet aš jos ten neradau“, – antradienį sakė A. Vaitkus.

Jis taip pat tikino, kad valdybos posėdyje, svarstant jo likimą, jis buvo išprašytas iš posėdžių salės.

„Aš buvau išprašytas iš posėdžių salės – svarstymas (dėl A. Vaitkaus likimo. – ELTA) vyko nei man girdint, nei matant. Tai kelia nuostabą, neturiu ką slėpti. Nežinau, ką turi slėpti valdybos nariai, kurie mane išprašė iš tos salės. Aišku, neturint galimybės nei pakomentuoti, nei paaiškinti, nei išgirsti priežasčių, be to, kad galimai gali būti interesų konfliktai, tai nusišalinus nuo visos Lietuvos turbūt galėtum dirbti ir gyventi ramiau“, – teigė A. Vaitkus.

Paklaustas, ar neketina atsisakyti savivaldos rinkimuose laimėto tarybos nario mandato, A. Vaitkus teigė, kad „šiuo metu tokių minčių net neturi“.

ELTA primena, kad sausį susisiekimo ministras Rokas Masiulis nušalino A. Vaitkų nuo dalies sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai dalyvavo A. Vaitkaus rinkimų kampanijoje. Po rinkimų, kovo 18 d., A. Vaitkus grįžo vadovauti Klaipėdos uostui, tačiau, kaip Eltai sakė R. Masiulis, jis liko nušalintas nuo sprendimų, susijusių su tomis įmonėmis, su kurių vadovais galimai turėjo neskaidrių ryšių.

Susisiekimo ministras taip pat sakė, kad kyla klausimas, ar A. Vaitkaus pavaldiniai neturi interesų konflikto, jei jie spręs tų įmonių klausimus. Dėl to ministras sakė kreipęsis į Valdymo koordinavimo centrą (VKC), Vyriausiąją rinkimų komisiją ir įmonės valdybą, kad jos įvertintų situaciją.

VKC nurodė, kad turi būti siekiama, jog valstybės valdomos įmonės būtų atskirtos nuo politinės įtakos formuojant valdybą, skiriant ir atleidžiant įmonės vadovą.

Pirmadienį ministras gavo išvadas iš Uosto direkcijos valdybos ir pranešė atšaukiantis A. Vaitkų iš pareigų. Pirmadienis buvo paskutinė A. Vaitkaus darbo diena.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt