Lietuvoje

2019.03.26 11:03

Politkaliniai ir tremtiniai pasą ar tapatybės kortelę galės gauti nemokamai

ELTA2019.03.26 11:03

Pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviai, politiniai kaliniai ir tremtiniai bus atleisti nuo mokesčio už asmens dokumento išdavimą.

Seimas pritarė, kad valstybės rinkliava už asmens dokumento išdavimą ar keitimą nebus imama iš pasipriešinimo (rezistencijos) dalyvių, kuriems kario savanorio ar laisvės kovų dalyvio teisinis statusas pripažįstamas Pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyvių teisinio statuso įstatyme nustatyta tvarka.

Minėti asmenys galės pasirinkti, kurį iš dokumentų – asmens tapatybės kortelę arba pasą – norės gauti ar pasikeisti nemokamai.

Kaip projekto pristatymo metu sakė Seimo TS-LKD frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, nuo okupacijų nukentėję asmenys yra skirstomi į skirtingas kategorijas: represuoti, politiniai kaliniai, tremtiniai, Afganistane nukentėję mūsų piliečiai ir kiti.

Šiuo metu galiojantis teisinis reglamentavimas nustato, kad nuo rinkliavos yra atleidžiami tik asmenys, patenkantys į represuotųjų kategoriją. Tai yra apie 800 asmenų, buvusių koncentracijos stovyklose.

Pasak Seimo narės, iki 2007 m. rinkliavos nereikėjo mokėti visoms kategorijoms.

Seimo priimtos Rinkliavų įstatymo pataisos įsigalios šių metų liepos 1 d. Jos priimtos už balsavus 104, prieš – vienam, susilaikius dviem Seimo nariams.

Populiariausi

Stasys Skauminas
18